به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمدحسن محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل به شیوه و شگرد مشخص، عملیات شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار عوامل کلانتری ۱۲ گیلاوند این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند افزود: کارشناسان انتظامی پس از بررسی صحنه‌های سرقت با پی‌جویی‌های پلیسی دریافتند، کلیه سرقت‌ها به صورت گروهی و به یک شیوه و شگرد بوده و سریالی بودن آنها نیز برای پلیس محرز شد.

محمدی تصریح کرد: با پیگیری‌ها و اقدامات فنی و همه جانبه پلیس، سرانجام چهار نفر از اعضای باند در عملیاتی غافلگیرانه حین سرقت دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه سارقان همگی پیشتر در مجتمع‌های فوق نگهبان و یا کارگر بوده‌اند افزود: متهمان در تحقیقات انجام شده به ۲۰  فقره سرقت پکیج و شیرآلات و معرفی مالخر اعتراف که طی یک عملیات جداگانه مالخر نیز شناسائی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند ادامه داد: متهمان از شهرهای هم جوار به دماوند تردد داشته که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

محمدی  در خاتمه با بیان اینکه موفقیت پلیس در کشف جرائم نتیجه تعامل با شهروندان است، افزود: بدون مشارکت و همراهی شهروندان، حصول امنیت مطلوب مقدور نیست؛ بنابراین از شهروندان تقاضا می‌شود تا ضمن توجه به اصول حفاظت فیزیکی ساختمان و هشدارهای پلیس که از طریق رسانه‌های نوشتاری و مجازی منتشر می‌گردد، هرگونه تردد مشکوک افراد و وسایل نقلیه را بلافاصله از طریق شماره رایگان ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/س