به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین جمال هادیان ظهر امروز در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر کیلان اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی که مرهون رهبری‌های مدبرانه امام خمینی (ره) و حضور یکپارچه مردم متدین و نیز آموزه‌های پویای دین مقدس اسلام و مکتب شیعه بوده، تأثیر فراوانی بر تحولات منطقه‌ای و جهان داشته است.

وی افزود: انقلاب اسلامی آنچنان قدرت‌های جهانی را در حیرت خود فرو برد و بر صورت ستمگران سیلی نواخت که برخی از آنها هنوز نتوانسته‌اند تعادل خود را به دست بیاورند.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران ادامه داد: به همین سبب، از روی سرگردانی و حیرت گاهی نعره سر داده و تهدید به جنگ می‌کنند و گاهی از روی عجز و ناتوانی تقاضای مذاکره و سازش می‌کنند.

هادیان تصریح کرد: برای فراهم ساختن زمینه تحقق چنین جامعه‌ای هزاران پیامبر از جانب خداوند متعال معبوث شدند و در جهت ابلاغ رسالت تلاش‌های فراوانی را کردند، اما در ایجاد جامعه ایده‌آل چندان موفقیتی نداشتند و تنها نمونه‌ای که بر اساس آیات قرآن می‌توان از آن یاد کرد، حکومت حضرت سلیمان (ع) است.

وی بیان کرد: با این وجود، بسیاری از ما همانند ماهی در آب که از اهمیت آن غافل است، از وجود چنین نعمت بزرگی غافل هستیم؛ در سایه حکومت اسلامی بود که در صحنه دفاع مقدس جانفشانی‌ها و ایثار و از خودگذشتگی را مشاهده کردیم.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران خاطرنشان کرد: مسلمانان در رژیم سابق دچار محدودیت‌های زیادی بودند و قادر به انجام آزادانه بسیاری از تکالیف دینی خود نبودند و حتی از نوشتن و بیان برخی از مسائل دینی محروم بودند؛ بسیاری از افراد در معرض رفتارهای ظالمانه آن رژیم قرار داشتند.

هادیان با بیان اینکه با پیروزی انقلاب بسیاری از موانع برداشته شد، افزود: در اثر اختناق موجود در آن زمان، عناصری یافت می‌شدند که اسلام را به صورت تحریف شده ترویج می‌دادند و کسی هم قدرت جلوگیری از آن را نداشت.

وی ادامه داد: در کنار گروهک‌های منحرف که به اسلام اهانت می‌کردند، گروهک‌های چپ‌گرا و کومونیست دیگری نیز حضور داشتند که به شدت علیه اسلام تبلیغ می‌کردند.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران با اشاره به نقش انقلاب و اسلام در وحدت میان اقشار مختلف مردم اظهار کرد: انقلاب اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی دستاورهای بسیاری داشته است؛ با پیروزی انقلاب اسلامی شیعیان و پیروان اهل‌بیت (ع) در میان سایر مسلمانان احساس عزت و سربلندی کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/