به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری با اشاره به مسافرپذیر بودن شهرستان دماوند در ایام تعطیلات نوروز اظهار کرد: امسال شاهد بیش از یک میلیون سفر در راه‌های مواصلاتی به این شهرستان بودیم.

وی افزود: در سال جاری، بالغ‌بر ۳۸۰ هزار نفر ورودی گردشگران به شهرستان دماوند انجام شد و بیش از ۲۵ هزار نفر از خانواده‌ها در این شهرستان اسکان یافتند که با توجه به موقعیت بارشی، افزایش خوبی نسبت به سال‌های گذشته داشتیم.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: همچنین بالغ‌بر ۱۷۰ هزار نفر از اماکن تاریخی شهرستان دماوند بازدید کردند؛ شهرهای این شهرستان اعم از کیلان، آبسرد، رودهن، آبعلی و دماوند موقعیت‌های گردشگری بسیار خوبی دارند.

صفری بیان کرد: با وجود هشدارها و آماده‌باش ویژه، همه تلاش ما این بود که هموطنان بتوانند از فضای این شهرستان استفاده کنند و با وجود اینکه نزولات آسمانی چندین برابر سال‌های گذشته بود، ما آن را به فال نیک می‌گیریم.

وی تصریح کرد: ما برای کنترل سیلاب‌ها و آب‌گرفتگی، اقدامات ویژه‌ای انجام دادیم و ستاد مدیریت بحران شهرستان با تمام امکانات دستگاه‌های خدماتی، اقدامات لازم را به ویژه در زمینه لایروبی انهار و رودخانه‌ها انجام داد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به افزایش نزولات آسمانی، شاهد تخریب قابل توجهی در این شهرستان نبودیم و تنها یک مورد تخریب دیوار و منزل مسکونی اتفاق افتاد، اما به‌طورکلی مدیریتی خوبی صورت گرفت و خسارت زیادی از لحاظ مالی نداشتیم.

وی بیان کرد: با توجه به مسدود بودن محور هراز، شاهد ترافیک سنگین در مسیر دماوند – فیروزکوه هستیم و اقدامات ویژه‌ای را برای روان‌سازی این ترافیک انجام داده‌ایم و همچنین به منظور کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی‌ها، ستاد مدیریت بحران با تمام امکانات اقدامات لازم را انجام داد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند اضافه کرد: با توجه به افزایش میزان بارش در چند روز اخیر خوشبختانه تخریب و خسارت قابل توجهی وجود نداشت و صرفاً دو مورد تخریب دیوار و یک خانه مسکونی به صورت جزئی صورت گرفت.

منبع: فارس

انتهای پیام/س