به گزارش پایگاه خبری البرز شرق، حسین محمدی امروز در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان دماوند به اظهار کرد: یکی از اقدامات اساسی که در راستای افزایش سرانه مطالعه در سه سال اخیر در این شهرستان انجام شده، برپایی نمایشگاه کتاب بوده است تا مردم کتاب‌های مورد نیاز خودشان را از نمایشگاه تهیه ‌کنند.

وی افزود: علاقه‌مندان می توانند در کتابخانه‌های عمومی نیز منابع مورد نیازشان را بیابند و همچنین این امکان هم وجود دارد که کتاب‌های مورد نیازشان را سفارش بدهند و ما خریداری کنیم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند در خصوص کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی در این شهرستان گفت: در سه سال اخیر ما حدودا بیش از 15 هزار نسخه به مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان اضافه کرده ایم.

محمدی ادامه داد: افزایش نسخه های کتاب بخشی توسط خیران، بخشی دیگر توسط نهاد کتابخانه عمومی کشور و بخشی نیز از سوی اداره خود شهرستان خریداری شده است.

این مسؤول با اشاره به برنامه های جانبی انجام شده در راستای معرفی منابع کتابخانه در شهرستان دماوند تصریح کرد: نشست‌های کتاب خوانی، برنامه های نقد کتاب، رونمایی کتاب های نوشته شده از سوی نویسندگان این شهرستان، برنامه های قصه گویی، شاهنامه خوانی از جمله این برنامه ها بوده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند اضافه کرد: در این شهرستان چهار کتابخانه داریم که سه کتابخانه ثابت و یک کتابخانه سیار است.

محمدی در خصوص منابع موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان دماوند بیان کرد: حدود ۵۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی این شهرستان موجود است و سه هزار و ۵۰۰ نفر هم در کتابخانه های عمومی این شهرستان عضویت دارند.

وی ادامه داد: عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی در نمایشگاه کتاب نیز برقرار است و این اقدام برای دسترسی آسان مراجعان به منابع کتابخانه در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند گفت: یکی از نقاط قوت نمایشگاه کتاب این است که هر ساله برگزار می شود تا نیازهای اطلاعاتی علاقه‌مندان تأمین شود که در سال گذشته بیش از 40 ناشر در نمایشگاه کتاب حضور داشتند تا نیازهای مردم در هر سلیقه ای رفع شود.

محمدی افزود: امیدواریم ناشران بیش تری امسال در نمایشگاه کتاب شرکت کنند تا نیازهای بیشتری برآورده شود.

وی پایان گفت: همکاری‌های خوبی نیز انجام شده است تا وسایل نقلیه در اختیار مردم قرار بگیرد تا بیش تر بتوانند از این نمایشگاه استفاده کنند.

انتهای پیام/۶۷۰۲۸/ة۴۰/