به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حمیدرضا مشهدی‌ عباسی، نماینده سابق مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با صدور پیامی انتصاب حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری توسط مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه موقت تهران تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

در پی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمدجواد حاج‌علی‌اکبری به عنوان امام جمعه موقت تهران چند نکته بابت این رخداد مهم عرضه می‌دارم؛ در ابتدا انتصاب ایشان به عنوان افتخار مردم شهرستان دماوند را تبریک عرض می‌کنیم که توسط مقام معظم رهبری هم به به سمت رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور و هم امام جمعه موقت تهران منصوب شدند.

اول اینکه با شناختی که از حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری دارم و تجربه موفق ایشان در دهه ۷۰ به عنوان امام جمعه شهرستان دماوند واضح می‌توان گفت که این انتصاب باعث تقویت وحدت ملی خواهد شد.

ضمن احترام به همه بزرگواران و ائمه جمعه مطمئن هستیم از آنجایی ایشان رئیس سازمان ملی جوانان و نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزی بوده‌اند و ارتباط‌های میسری با این قشر داشته و دارند، بنابراین سطح خطبه‌های نماز جمعه تهران و جوان‌گرایی آن افزایش خواهد یافت و دلیل آن هم اطلاعات و مطالعات عمیق علمی و فقهی این عالم است.

شخصی که با وجود سن جوانی توانسته بود به عنوان امام جمعه دماوند نقش محوری و پدری را بر همه گروه‌های سیاسی داشته باشد، نیاز امروز جامعه ما به چنین اشخاصی پر واضح است؛ زیرا امروز نمازگزاران محترم ما از سطح بالایی برخوردار هستند و به برکت انقلاب اسلامی و ایجاد دانشگاه‌های متعدد در کشور و نیز شبکه‌های اجتماعی در دسترس مردم، مخاطب ائمه جمعه افراد روشنی هستند؛ لذا آن‌ها باید از نمازگزاران مطلع‌تر باشند.

امروز بعد از چهل سال انقلاب اسلامی نباید صدای نمازی را بشنویم که اشتباهات قواعدی و صوت و لحن در آن مشهود است؛ مطمئناً مردم شریف تهران و مخاطبان نماز جمعه پایتخت از این پس صدای قرائت نماز جمعه را بدون هیچ‌گونه اشکال قواعدی خواهند شنید.

در شرایط کنونی که دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به دنبال بهانه‌جویی هستند، ضرورت دارد که ائمه جمعه محترم با مطالعه کامل از مباحثی که مطرح می‌کنند، سخن برانند و همین عملکرد باعث بالا رفتن سطح نماز جمعه در یک منطقه خواهد شد.

از این رو، با انتخاب شیخ جواد حاج‌علی‌اکبری شاهد پر بار شدن نماز جمعه تهران خواهیم بود و این انتخاب دقت نظر مقام معظم رهبری به شرایط روز جامعه را نمایان می‌سازد؛ امیدواریم همچون همیشه به لطف خداوند متعال در این مسؤولیت‌های خطیر منشأ خدمات به مردم عزیز کشور باشند.

حمیدرضا مشهدی‌عباسی

دی ماه ۱۳۹۷

انتهای پیام/س