به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در نشست هماهنگی راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر که ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: روز جهانی قدس به دلیل مظلومیت مردم فلسین و ظلم صهیونیست، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این موضوع به ویژه در سال جاری با توجه به تحولات سیاسی منطقه اهمیت بیشتری دارد.

وی افزود: راهپیمایی روز قدس به معنای تلاش برای وحدت جهان اسلام و تغییر معادلات، با محوریت آزادسازی فلسطین بوده و این در حالی است که تحولات منطقه خاورمیانه و هم‌پیمان شدن برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، فرآیند آزادسازی را با مشکل مواجه می‌کند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند با اشاره به وحدت امت اسلامی در روز قدس ادامه داد: نابودی رژیم صهیونیستی دور از دسترس نیست و این امر مشروط بر این است که همه مسلمانان از حقانیت مردم فلسطین دفاع کنند.

جهانشاهی اضافه کرد: ما نیز در سال جاری بر اساس سنت عبادی و سیاسی مورد تأکید بزرگان، با وحدت بیشتری در روز جهانی قدس شرکت می‌کنیم؛ این یک تکلیف است و اثرات روانی و سیاسی خواهد داشت.

وی بیان کرد: برگزاری این راهپیمایی نیازمند همکاری مسؤولان اجرایی است؛ در این راستا، باید مسیرهای راهپیمایی در شهرها مشخص شود و برنامه‌ها توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام شود.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند، همچنین بر پاکسازی مسیر توسط شهرداری و استقرار یک دستگاه آمبولانس و خودروی آتش‌نشانی در راهپیمایی روز قدس و روز عید فطر تأکید کرد.

انتهای پیام/س