به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه پنجم ذی‌القعده سالروز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است اظهار داشت: بنی‌امیه و بنی‌عباس ظلم‌های فراوانی به امامزادگان(ع) داشتند؛ مردم ایران با عشق و علاقه فراوانی که نسبت به اهل بیت(ع) داشتند، برای امامزادگان امنیت ایجاد می‌کردند به همین سبب امامزادگان زیادی در ایران مدفون شده‌اند.

وی ادامه داد: امامزادگان یکی از مراکز مهم در ترویج و تبلیغ معارف اسلامی هستند که تکریم آن‌ها توسط امام خمینی(ره) و مراجع تقلید بسیار تأکید شده است؛ امامزادگان یکی از مراکز مهم احیای تشیع هستند.

امام جمعه دماوند با اشاره به وجود هشت هزار امامزاده در ایران بیان کرد: در دهه کرامت در بیش از ۳۰۰ امامزاده شاخص و برتر همایش تجلیل از امامزادگان برگزار خواهد شد، امید است با همکاری اداره اوقاف این مراسم در امامزادگان شهرستان نیز اجرایی شود.

فتاح دماوندی تصریح کرد: شهرستان دماوند یکی از مناطق مهمی است که توفیق خدمت‌گذاری به تعداد فراوانی از امامزادگان را دارد که امامزاده هاشم(ع) یکی از شاخص‌ترین امامزادگان شهرستان دماوند است.

وی با اشاره به اهمیت وجود امامزاده هاشم در دماوند گفت: این امامزاده بزرگوار با هشت واسطه به امام حسن مجتبی(ع) می‌رسد که در منطقه مشا دماوند توسط عمال حکومتی کشته و در گردنه مشا در حال حاضر مدفون هستند امامزاده هاشم یکی از مراکز مهم فرهنگی و برکتی برای شهرستان دماوند است.

امام جمعه دماوند ضمن گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب بیان کرد: یکی از برترین ابتکارات اسلام، نماز جمعه است که یک تجمع سیاسی- عبادی مهم به شمار می‌آید.

فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: شهرستان دماوند نیز از نخستین سال‌های بعد از انقلاب شاهد اقامه نماز جمعه توسط حجج‌الاسلام و المسلمین شاه چراغی، حاج علی اکبری، آقایی و علاالدینی بوده است که لازم می‌دانم از زحمات آن‌ها قدردانی کنم.

وی در پایان با اشاره به روز مراکز فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی تأکید کرد: ۶ مرداد روز مراکز فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی است که مهارت‌های بسیار خوب و مناسبی را به خواهران و برادران آموزش می‌دهند و یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد شغل و کارآفرینی در کشور هستند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/