سردار عبدالرضا ناظری صبح امروز در بازدید از قرارگاه نوروزی امام علی (ع) شرق استان تهران اظهار کرد: قبل از اجرای طرح نوروزی جلسات مشترکی با فرمانده سپاه استان تهران و تمام سازمان‌ها و نهادهای همکار در شرق استان داشتیم و در شهرستان‌های مختلف جلساتی با فرمانداران، هلال احمر، اورژانس، راهداری و … برگزار شد.

وی بیان کرد: برای مدیریت سفرهای نوروزی ۳ هزار نیروی پلیس راهور را در شرق استان تهران به کار گرفتیم، ۴۵۰ نفر هم از ناجا و ستاد استان به کمک‌ این نیروها شتافتند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: ۱۲۷ واحد گشت خودرویی، ۴۹ گشت موتوری و ۱۰۰ واحد گشت پیاده برای برقراری امنیت و آرامش در شهرستان‌های شرق استان تهران به کار گرفته شدند.

وی خاطرنشان کرد: ۳۳ ایستگاه نوروزی در تفرجگاه‌ها و مبادی ورودی شهرستان‌های شرق استان تهران راه‌اندازی شد تا بتوانیم به خوبی به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

ناظری گفت: با توجه به اهمیت برخورد صحیح با مسافران نوروزی و بر اساس تأکید فرمانده ناجا کلاس‌های آموزشی رفتارشناسی ویژه برخورد با مسافران نورزی برای نیروهای اصلی و کمکی برگزار شد تا به بهترین شکل ممکن به مسافران خدمت‌رسانی شود.

وی اظهار کرد: آمار تردد در محورهای اصلی شرق استان تهران که دارای دوربین‌های پلاک‌خوان بود ۲۲ درصد افزایش یافته و به جز محورهای فرعی که آمار آن ثبت نشده است بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو در شرق استان تردد داشتند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به تلاش‌های پلیس راهور برای ایمنی مسافران بیان کرد: در ایام نوروز برخورد با تخلفات حادثه‌ساز ۱۹ درصد افزایش یافته است.

وی در پایان متذکر شد: با همکاری خوب رانندگان شاهد کاهش ۵۰ درصدی تلفات جانی در محورهای شرق استان تهران بودیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/