به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در آخرین روز از هفته دولت در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته دماوند اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون، تأکید ما بر موضوع زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات سالم، مدیریت بحران و اتمام پروژه‌های ناتمام با استفاده بهینه و پیگیری ویژه برای اخذ اعتبارات استانی و ملی بود.

وی افزود: در این راستا، تعداد پروژه‌های هفته دولت در سال جاری نسبت به سال گذشته، ۱۰ درصد افزایش داشته است و حجم ریالی آن نیز به تبع افزایش یافته که این امر، جای خرسندی دارد که با وجود تنگ‌‌ناهای ادارات، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها، تلاش خوبی برای افزایش پروژه‌های هفته دولت صورت گرفت.

فرماندار دماوند ادامه داد: امسال به مناسبت هفته دولت، ۸۷ پروژه عمرانی مختلف در شهرها و روستاهای شهرستان دماوند کلنگ‌زنی و افتتاح شد که ارزش ریالی آنها، بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان است و با افتتاح این پروژه‌های عمرانی، برای ۹۸۶ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد شد.

صفری بیان کرد: از تعداد پروژه پروژه‌های مذکور، ۸۳ پروژه در بخش دولتی و چهار پروژه در بخش خصوصی است که به تفکیک شامل هشت پروژه آموزشی و فرهنگی، ۱۱ پروژه اجتماعی، اقتصادی و رفاهی، ۶ پروژه گازرسانی، ۶ پروژه ورزشی و ۵۶ پروژه در بخش عمرانی و زیرساختی است.

وی تأکید کرد: شهرداران، بخشداران و دهیاران باید در سال جاری در سه حوزه اشتغال، گردشگری و عمرانی روستاها فعالیت کرده و در هر فصل، طرح، برنامه و پروژه‌های قابل افتتاحی داشته باشند.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: به این جهت، در سه ماه نخست سال جاری، ۶۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در شهرستان دماوند افتتاح و کلنگ زنی شد.

صفری خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه‌هایی که در هفته دولت سال گذشته کلنگ‌زنی شد، در دهه فجر سال گذشته، سه ماه نخست امسال و هفته دولت سال جاری اجرایی شده و به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: سال ۹۸ با بحث مدیریت بحران و وقوع سیل آغاز شد که هماهنگی و خدمات‌رسانی مستمر اعضای ستاد مدیریت بحران و حضور شبانه‌روزی اعضا در طول این ایام را به همراه داشت.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به موضوع مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز در دماوند تصریح کرد: از جمله امور مورد تأکید، ساماندهی حرائم رودخانه‌ها بود که در این راستا، شهرداری‌ها ملزم به انجام این کار شدند.

صفری اشاره‌ای نیز به اجرای شعار سال در دماوند داشت و بیان کرد: اولین اقدام ما در سال ۹۸، برنامه‌ریزی در راستای رونق تولید بود که برای تحقق این امر، یک روز در هفته با حضور در کارگاه‌های تولیدی، مشکلات را بررسی می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، چندین واحد تولیدی در شهرستان دماوند افزایش ظرفیت داشته و برخی نیز به تازگی راه‌اندازی شدند که این امر، گام مثبتی در راستای ایجاد اشتغال است؛ هرچند که تلاش ما، ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان در این شهرستان داشته باشیم.

فرماندار دماوند با اشاره به ابلاغ سند توسعه این شهرستان بیان کرد: انتظار ما این است که همه دستگاه‎ها، سند توسعه را به عنوان سندی راهبردی مدنظر قرار دهند؛ چرا که در سال جاری، ارزیابی عملکرد ادارات به موجب این سند صورت می‌گیرد و ما نیز با نظارت بر اجرای آن تأکید داریم.

صفری با بیان اینکه طرح به صفر رساندن سرقت‌ها و تقویت امنیت در دماوند در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: یکی از عوامل کاهش سرقت‌ها، راه‌اندازی دوربین‌های پایش تصویری است؛ بیش از ۹۰ درصد روستاهای دماوند به دوربین‌ مجهز شده‌اند؛ در حوزه شهری نیز در آبسرد سامانه پایش تصویری قابل توجهی راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: عزم خود را جذب کرده‌ایم که پروژه‌های نیمه تمام در دماوند را تا پایان سال ۱۳۹۸ به اتمام برسانیم؛ در فصل سوم امسال نیز باید پروژه‌هایی برای افتتاح و کلنگ‌زنی پیش‌بینی شود که تعدادی از پروژه‌های مهم و ملی از جمله استادیوم پنج هزار نفری، احداث جاده کمربندی سرهار و احیای کمربندی جنوبی دماوند در دستور کار قرار دارد.

فرماندار شهرستان دماوند بر ایجاد تور گردشگری در این شهرستان تأکید کرد و گفت: پروژه‌های گردشگری بسیار مطلوبی در شهرستان دماوند اجرا شده که شاید مردم از فعالیت‌ها آنها اطلاع نداشته باشند و لازم است که در این زمینه، تورهای گردشگری در نظر گرفته شود.

صفری با بیان اینکه مزرعه تمشک بلک‌بری در کشور بی‌نظیر است، تصریح کرد: فردی مزرعه‌ای را جهت تولید راه‌اندازی کرده در صورتی که در کنار زمین آن، ساخت و سازهایی ایجاد شده و ما باید قدر این فرصت‌ها را بدانیم.

انتهای پیام/