به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری، فرماندار دماوند در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح پروژه جدول‌گذاری، لوله‌گذاری، زیرسازی و آسفالت معابر بافت روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیون تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده در روستای کلاک بودیم.

وی افزود: همچنین اجرای طرح هادی با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیون تومان در این روستا کلنگ‌زنی شد.

فرماندار دماوند ادامه داد: در روستای یدره نیز پروژه اصلاح جاده دسترسی به منبع آب شرب و بهسازی بوستان روستا با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیون تومان و همچنین کلنگ‌زنی مخزن بتنی آب شرب به همراه حوضچه و شیرآلات با اعتباری بالغ بر یک‌صد و ۴۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده در سال ۹۸ انجام شد.

صفری اضافه کرد: علاوه بر این در روستای رودافشان نیز شاهد کلنگ‌زنی پروژه اجرای طرح‌های هادی روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها بودیم.

وی تصریح کرد: از موارد مصوب در روستای رودافشان، احداث مخزن آب شرب روستا با پیگیری راه دسترسی مخزن بود که با مساعدت بخشداری در این خصوص، این مخزن نیز احداث شده و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار دماوند اظهار داشت: علاوه بر این، مقرر شد که روستای رودافشان به عنوان پایلوت گردشگری دماوند انتخاب شود، چراکه ظرفیت، امکانات و فضای لازم را در این خصوص دارد.

صفری خاطرنشان کرد: با وجود تأکید استاندار تهران، ارزش افزوده با توجه به اولویت پروژه‌ها در دماوند هزینه می‌شود که مواردی مانند زیرساخت‌ها، آب، گاز و راه را در بر می‌گیرد.

وی گفت: شهرستان دماوند امروز میزبان وزیر ارشاد بود و امیدواریم با حضور صالحی، نواقص و کمبودها در زمینه فرهنگ و هنر مورد توجه قرار گیرد که مهم‌ترین آن، ایجاد فرهنگسرا در این شهرستان است و نبود آن به عنوان نقص بزرگی به شمار می‌رود.

فرماندار دماوند عنوان کرد: خوشبختانه در سال جاری، همه کلنگ‌زنی‌ها تأمین اعتبار شده و همه پروژه‌ها تا پایان امسال در بازه‌های زمانی سه‌ماهه آخر هر فصل به بهره‌برداری می‌رسد.

بنابر این گزارش، در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها، مشکلات روستاها از سوی اهالی بیان شد که از این میان می‌توان به نبود آب زراعتی، ضرورت لایروبی سد و از بین بردن رسوبات و لزوم افزایش بافت در روستای کلاک نام برد.

همچنین کش‌و قوس‌های پروژه گازرسانی، لزوم اصلاح و بازنگری بافت روستا، ضرورت بازنگری طرح هادی و افت فشار برق از جمله مشکلات مطرح شده از سوی اهالی روستای یدره بود.

 

انتهای پیام/