به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمدرضا مس‌فروش صبح امروز در جمع خبرنگاران در دماوند اظهار داشت: در شهرستان فیروزکوه، سه واحد کوچک با حضور استاندار تهران افتتاح و مشکلات واحدهای بزرگ نیز بررسی شد.

وی ادامه داد: مقدمات ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای رفع مشکلات این واحدها اندیشیده شده است و در بحث تأمین آب و گاز نیز با کمک مسؤولان و دستگاه‌های اجرایی مشکلات رسیدگی شد.

*افتتاح چند واحد تولیدی در فیروزکوه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از افتتاح دو واحد بزرگ ظرف یک ماه آینده خبر داد و گفت: سه واحد افتتاح‌شده در خصوص تولید قطعات پلیمری، تجهیزات بیمارستانی و اتصالات فیلتر کولر خودرو بود که کار بسیار ارزشمندی است.

مس‌فروش با اشاره به اینکه این نوع تولید را با هزینه‌های کوچک به ندرت در کشور شاهد هستیم، ادامه داد: مورد افتتاح‌شده دیگر در خصوص تولید گرانول از مواد بازیافتی بطری‌ بود؛ این نوع تولید کار مترقی در راستای حفاظت محیط‌زیست است‌.

وی با بیان اینکه تولید پلاستیک و زباله معضلی جدی برای محیط‌زیست است، گفت: اگر از این نوع خط تولید چند نمونه بهره‌برداری شود، زباله‌های زائد و مزاحم زندگی می‌تواند به محصول باارزش اقتصادی تبدیل شود.

*افتتاح ۵۷ واحد صنعتی با ۷۱ میلیارد تومان در استان تهران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان کرد: در خصوص پروژه‌های اقتصادی که یک مورد آن مربوط به شرکت تولید نوشیدنی و دیگری تولید کیک و کلوچه و انواع محصولات ژله‌ای بود، در کشور به نوع خودش بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری است.

مس‌فروش ادامه داد: دو پروژه اقتصادی ذکرشده تکنولوژی مدرن دارد و بخشی از تجهیزات آن داخلی است و یک‌هزار و ۶۰۰ نفر در آنها به اشتغال مستقیم و غیرمستقیم دست می‌یابند.

وی با اشاره به پروژه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران در هفته دولت عنوان کرد: در هفته دولت، ۵۷ واحد صنعتی با ۷۱ میلیارد تومان در استان تهران به بهره‌برداری می‌رسد که دو هزار و ۷۵۰ نفر در آنها مشغول به کار می‌شوند؛ این واحدهای تولید شامل صنایع‌ پزشکی، آزمایشگاهی، غذایی، تجهیزات فلزی، مبلمان، لاستیک، پلاستیک و مواد آرایشی و بهداشتی است.

*۳۵ هزار نفر در تهران تا پایان مرداد اشتغال یافتند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در سال جاری در خصوص اشتغال گفت: برنامه ایجاد اشتغال در استان تهران، ۵۶ هزار نفر پیش‌بینی شده که از این تعداد، ۳۵ هزار نفر تا پایان مردادماه امسال اشتغال یافتند.

مس‌فروش گفت: یک شهرک صنعتی غیردولتی نسبتاً ممتاز نیز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که امیدوار هستیم از این نوع شهرک‌ها در سراسر کشور به بهره‌برداری برسد و این امر نیازمند ورود سرمایه گذاران است؛ این شهرک در پاکدشت به مناسبت هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی تصریح کرد: هفته دولت امسال بسیار ثمربخش بوده و اعتبارات اختصاص یافته این پروژه‌ها که بخشی از آن به عهده‌ سرمایه‌گذار است، تأمین می‌شود و این معمولاً عرف بین‌الملل است و به استان تهران اختصاص ندارد.

*اختصاص ۱۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار رونق تولید به صنایع تهرانی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ادامه داد: سرمایه و آورده سرمایه‌گذار و همچنین دانش فنی، بحث مالی پروژه‌ها را شکل می‌دهد و دولت در این راستا، وظیفه‌ای ندارد و تنها مساعدت دولت از طریق سیستم بانکی است.

مس‌فروش با بیان اینکه در سال‌های گذشته از طرح رونق تولید، اعتباری‌ بالغ‌بر یک‌هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان به واحدهای استان تهران داده شده است، گفت: این اعتبار سرمایه در گردش است؛ یعنی واحدها به تولید رسیده‌اند و می‌خواهند مواد اولیه خریداری و تولید کنند و محصولاتشان را به فروش برساند.

وی گفت: برای این واحدها یک خط اعتبار متناسب با نیازهایشان تا سقف سه میلیارد تومان در واحدهای کوچک و متوسط ترزیق و مرتب تجدید و تصویب می‌شود.

*پیش‌بینی ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در تهران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد: تعداد واحدهایی که از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند، متجاوز از یک‌هزار واحد در استان تهران و سال گذشته ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات ملی این بخش بوده است که اعتبار یک‌هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان تعلق گرفته از سوی ما، سبب افزایش آن تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان شد.

مس‌فروش اضافه کرد: امیدوار هستیم این اعتبار تا سقف ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند و سهم استان تهران، دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و ممکن است تا سه هزار میلیارد تومان نیز افزایش یابد.

منبع: فارس

انتهای پیام/