به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی در شهر دماوند به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: شهرداری دماوند علاوه بر وظایف ذاتی خود در اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی با هدف توسعه شهر، در حوزه های مختلف نیز فعالیت دارد.

وی ادامه داد: در این راستا یکی از پروژه های شاخص شهرداری دماوند در دهه فجر امسال، افتتاح ایستگاه اورژانس شهر دماوند می باشد که این پروژه در دو طبقه با زیربنای ۲۰۰مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان آماده افتتاح است.

این مقام مسئول همچنین به تکمیل ساختمان خیرساز خانه بهداشت منطقه مشاء اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز که با مشارکت بخش خصوصی آماده بهره برداری است بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

صفری با اشاره به توسعه شبکه معابر به عنوان یکی از اولویت‌های کاری شهرداری دماوند به تکمیل ادامه پروژه بلوار بعثت اشاره کرد و گفت: بلوار بعثت بطول سه کیلومتر در چندین فاز تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته که بخش نهایی آن بطول ۳۲۰ متر طول و عرض ۱۸ متر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان با انجام تراش و روکش آسفالت و اجرای نهر و کانیو بطول ۳۵۰ متر تکمیل و همزمان با تغییر نام این بلوار از بعثت به شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به بهره برداری می رسد.

شهردار دماوند همچنین به تکمیل ادامه پروژه بلوار یادگار امام(ره) اشاره کرد و گفت: بلوار یادگار امام(ره) درمجموع بطول ۱۴۰۰ متر می باشد که تاکنون سه میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان هزینه شده و امسال نیز بخشی از این پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان با احداث نهر و تک جدول بطول یک هزارمتر و عملیات خاکبرداری و کوه بری انجام شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: پروژه پیاده روسازی بلوار باهنر و رجایی جنوبی به میزان ۲۴۰۰ متر و ۵۰۰ متر تک جدول با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان و پروژه احداث معابر مشا با مشارکت مردمی به مساحت ۷۰۰۰مترمربع و یکهزار مترطول تک جدول با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از دیگر پروژه ها است.

وی به پروژه جدولگذاری، زیرسازی، آسفالت و احداث دیوار سنگی دو محور فرعی خیابان مطهری با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان و جدولگذاری و زیرسازی و آسفالت کوچه های فردوس در منطقه جیلارد، خیابان مواصلاتی مسکن مهر و فجر، کوچه نیل در محله روح افزا، محوطه کشتارگاه، محور اصلی شهرک الهیه و سلحشوران، بن بست آزادگان در بلوار باهنر و بلوار ناهید در منطقه مشا با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان اشاره کرد.

شهردار دماوند همچنین به پروژه لوله گذاری و احداث نهر عرضی در بلوار آیت اله خامنه ای بطول ۵۰ متر و نهر سرپوشیده بطول ۱۵۰ متر با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیون تومان خبرداد.

انتهای پیام/