به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسین محمدی امروز با اشاره به برگزاری نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند اظهار کرد: نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی دماوند هر دو ماه یک‌بار برگزار می‌شود که این نشست دومین نشست در سال جاری بود.

وی ادامه داد: در نشست این انجمن از بازوان فکری کتابخانه‌های عمومی استفاده و تصمیم‌گیری‌های نشست‌های در کتابخانه‌ها اجرا می‌شود؛ در ابتدای سال موضوعات بر اساس سند سال جاری تدوین و شاخص‌ها و نیازها در جهت دست‌یابی به اهداف برنامه‌ریزی می‌شوند.

*توسعه فضاهای کتابخانه‌های عمومی دماوند

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند گفت: چهار شاخص در نشست‌ها در نظر گرفته شده که در خصوص این شاخص‌‌ها بحث می‌شود تا به مرحله اجرا در بیایند؛ همچنین در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی، اجرای برنامه‌های فرهنگی برای کتابخانه‌ها و مکان‌های فرهنگی مورد بحث و تصویب قرار گرفت.

محمدی اضافه کرد: در دومین نشست سال جاری مبحث مطرح شده در مورد توسعه فضاهای کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند بر اساس تکمیل کتابخانه پیمان بوده که روند تکمیل و اجرا این کتابخانه در دست اقدام است و به‌زودی بهره‌برداری و تکمیل می‌شود.

وی با اشاره با افتتاح کتابخانه در سال جاری تصریح کرد: تا پایان سال جاری یک طبقه از کتابخانه پیمان افتتاح می‌شود؛ همچنین در جهت افتتاح کتابخانه مسجد صاحب‌الزمان (عج) شهرک مهک که توسط امام جماعت این مسجد پیشنهاد شده، طبقه پایین مسجد شاخص‌های احداث کتابخانه را دارد که این موضوع مطرح و به تصویب رسیده است.

*اعلام نتایج جشنواره رضوی تا پایان مردادماه

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند ادامه داد: حالت طراحی داخل و تجهیزات از واحد عمرانی نهاد کتابخانه‌های کشور تجهیز می‌شود و تلاش این است که در منطقه گیلاوند کتابخانه‌ای تأسیس شود.

محمدی در مورد جشنواره رضوی بیان کرد: مسابقات کتاب‌خوانی رضوی هرساله در دهه کرامت انجام می‌شود که فرآیند این مسابقه در ۱۰ روز امکان‌پذیر نیست؛ به همین دلیل، از ابتدای خردادماه روند اجرای جشنواره رضوی از طرف نهاد کتابخانه عمومی کشور به کلیه کتابخانه‌ها ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: از اول تیرماه پرسش‌نامه‌ها توزیع شده و با توجه به استقبال مردم، این جشنواره تا ۱۰ مرداد‌ماه تمدید شد که علاوه بر مکتوب بودن به‌صورت الکترونیکی صورت گرفت و نتایج تا آخر مردادماه سال جاری اعلام می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/ر