به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی امجدی‌مسلمان اظهار کرد: افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیدگان پنجمین دوره سوگواره عکس عاشورائیان شهرستان دماوند با حضور جمعی از عکاسان و مسؤولان در گالری مجتمع فرهنگی و هنری کوثر شهر دماوند برگزار شد.

وی افزود: سوگواره عکس عاشورائیان که برای پنجمین سال متوالی برگزار می‌شود، نمایشگاه آن آغاز شد و علاقه‌مندان تا ۳۰ مهرماه سال جاری می‌توانند از این نمایشگاه در مجتمع فرهنگی کوثر دماوند بازدید کنند.

معاون فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند گفت: برای این دوره از سوگواره عکس عاشورائیان، ۹۶۷ اثر از آیین عزاداری‌های مختلف ایام محرم شهرستان دماوند توسط ۵۰ عکاس دماوندی در دو بخش موبایلی و حرفه‌ای ارسال شد.

امجدی‌مسلمان ادامه داد: در این راستا، از بین آثار متعدد عکاسان شهرستان دماوند، با نظر داوران در سه مرحله، ۳۰ اثر به نمایشگاه سوگواره عکس عاشورائیان راه پیدا کرد و از سه اثر برگزیده این دوره با اهدای هدایایی تجلیل شد.

به گزارش عصر شرق؛ آیین‌ها و مراسم سنتی عزاداری و همچنین شکوه عزاداری امام حسین (ع) از موضوع‌های پنجمین سوگواری عکس عاشورائیان شهرستان دماوند است.

منبع: فارس

انتهای پیام/