به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری، شهردار دماوند در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهر دماوند با حضور استاندار تهران اظهار کرد: همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر، فرصتی پیش آمد که ۹ پروژه را به مرحله کلنگ‌زنی، افتتاح و بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از این پروژه‌ها زیرساختی هستند، افزود: پروژه گندک و پسماند به عنوان پروژه‌ای بزرگ با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آب سد ماملو بسیار حائز اهمیت بود که امروز با استفاده از کمک بخش خصوصی و اعتبارات سازمان شهرداری‌ها به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسید.

شهردار دماوند افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه، دیگر شاهد وضعیت نابسامان و بسیار آلوده در آن منطقه نخواهیم بود و همه در کارخانه‌ای تحت‌عنوان بازیافت، بهره‌برداری می شود.

صفری ادامه داد: یکی دیگر از پروژه هایی که امروز شاهد بهره‌برداری از آن بودیم، پارک شهید تندگویان واقع در ضلع جنوبی اداره گاز است که با توجه به اینکه دماوند شهر نمونه گردشگری است، می‌تواند اوقات خوبی را برای هموطنانی که از این محور عبور می‌کنند فراهم کند.

وی با توجه به تردد در محور دماوند، از ساخت سرویس بهداشتی و نمازخانه در جلوی مسکن مهر دماوند خبر داد و از آن به عنوان پروژه‌ای حائز اهمیت به لحاظ خدماتی نام برد.

شهردار دماوند همچنین از کلنگ‌زنی پارکینگ طبقاتی در بلوار شهید بهشتی با استفاده از بخش خصوصی و انجام توافقات اولیه در این خصوص خبر داد.

صفری بیان داشت: از دیگر پروژه های مورد افتتاح در این روز می‌توان به بهره‌برداری از پروژه آبشار میدان معلم، آلاچیق های بالادستی و راه آن اشاره کرد.

وی با توجه به بهره‌برداری از کشتارگاه و ساختمان اداری آن و همچنین دستگاه پیش‌سردکن تصریح کرد: با توجه به اهمیت بحث تب کنگو که در بین مردم شایع بود، انجام این امر ضروری بود که خوشبختانه امروز به مرحله بهره برداری رسیده است.

شهردار دماوند از تکمیل و بهره‌برداری از پروژه آتش‌نشانی مُشا در هفتمین روز از دهه مبارک فجر خبر داد.

صفری اشاره‌ای نیز به کلنگ زنی پروژه شکوفا یا سرخه پلنگان در دماوند داشت و خاطرنشان کرد: این پروژه با استفاده از بخش خصوصی در ۶۸ هکتار ایجاد می‌شود و به عنوان یک منطقه گردشگری، فضای بسیار خوبی در اختیار هموطنان قرار می دهد و می‌تواند یکی از نقاط قوت ما در بحث توسعه اقتصادی و اجتماعی باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه دماوند جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری است، انجام این پروژه‌ها می‌تواند عملکرد و کارایی قوی در سطح شهر داشته باشد و به طور کلی اعتبار این پروژه‌ها بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است.

انتهای پیام/س