به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دماوند با محوریت دهه مبارک فجر اظهار کرد: این نشست با توجه به قرارگیری در آستانه دهه مبارک فجر و ورود به زمان انتخابات برگزار شد.

وی افزود: در خصوص پروژه‌های عمرانی قابل بهره‌برداری در شهرستان دماوند، از ابتدای سال جاری تاکنون در سه دوره شاهد برگزاری افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌ها بودیم.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در سه ماهه نخست سال جاری تعداد ۶۵ پروژه و در سه ماهه دوم ۸۷ پروژه در شهرستان دماوند کلنگ‌زنی و افتتاح شد و در سومین دوره همزمان با دهه مبارک فجر۷۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۳۷ میلیارد تومان کلنگ‌زنی و افتتاح خواهد شد.

صفری تصریح کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های مدنظر در دهه مبارک فجر، ۹۷۰ موقعیت شغلی به تفکیک ۸۳۹ اشتغال مستقیم و ۱۳۱ مورد اشتغال غیرمستقیم در شهرستان دماوند ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: به طورکلی پروژه‌های عمرانی بهره‌برداری در سال جاری بالغ بر ۲۲۴ مورد بود که با بیش از ۴۸۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و با توجه به محدودیت‌های مالی، اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف در شهرستان دماوند انجام شد.

فرماندار دماوند گفت: از جمله اقداماتی که امیدواریم تا پایان سال مدنظر قرار گیرد، اجرای عملیات آغاز تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دماوند است که تلاش ما در انجام آن در دهه مبارک فجر بود که به دلیل زمان‌بر بودن انتخاب پیمانکار، تا پایان سال جاری قطعا انجام خواهد شد.

صفری تأکید کرد: از دیگر پروژه‌های مدنظر تا پایان سال جاری، کلنگ‌زنی احداث پروژه ورزشگاه پنج هزار نفری و کلنگ‌زنی خانه جوان در دماوند است که اقدامات لازم در خصوص احداث آن صورت گرفته است و تا پایان سال جاری انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: از دیگر موارد، تعیین تکلیف زمین مشاغل مزاحم در شهرستان دماوند است که امور اداری و قانونی در این راستا انجام شده و ساماندهی اصناف مزاحم جزو برنامه‌های ما است.

فرماندار دماوند افزود: با توجه به این که قطعه زمین قبلی تغییر کاربری داده شد، کمتر از یک سال زمین به جهت ساماندهی مشخص و تعیین تکلیف شد.

انتهای پیام/