به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، غلامرضا عبدالله‌بیگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند در نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند اظهار کرد: در سالیان گذشته شاهد اجرای برنامه‌های مانند اجرای نمایش و شب شعر در روستاهای دماوند بودیم که یکی از عوامل تحقق آن مربوط به وجود ارتباطات خوب بین نهاد فرهنگی و مجموعه روستاها و بخشی نیز مربوط به اعتبارات بود.

وی افزود: یکی از اموری که باید مورد توجه قرار گیرد، ایجاد ارتباط، برگزاری نشست‌های مشترک و بیان برنامه‌های اجرایی انجمن‌ها با هدف اجرای آن است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند ادامه داد: بخش اعظمی از زمان ما در روستاها صرف ایجاد ارتباط و بررسی‌های لازم و بازآفرینی انجمن‌ها شده است؛ در این راستا در نظر داریم که از تجربه و دانش افراد در انجمن‌های پیشین در امور فرهنگی استفاده کنیم.

عبدالله‌بیگی بیان کرد: از دیگر اقدامات مدنظر، ایجاد تشکل‌های جدید در دماوند است و در این راستا، شاهد افتتاح نخستین انجمن سینمای جوان در این شهرستان خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم در جشنواره‌های به صورت فعال‌تری حضور یابیم.

وی با بیان این که موضوع کتابخانه آبعلی مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: امکانات ما قدری محدود شده است؛ بخشی از مشکلات مغفول ماندن امور مربوط به بودجه است باید با تعامل حل و فصل شود.

*پروژه عمرانی در مجتمع کوثر یک میلیارد تومان هزینه دارد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند با اشاره به ظرفیت رسانه‌ها و فعالیت مستمر آن‌ها در این شهرستان عنوان کرد: با استفاده از توانمندی خانه مطبوعات و انسجام، رسانه‌ها فعال‌تر خواهند بود.

عبدالله‌بیگی از توسعه برنامه‌ها در بخش روستایی خبر داد و تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به سمت اجرای برنامه‌ها در روستاها می‌رود و آمادگی برگزاری نشست‌های مشترک و انجام برنامه‌ریزی در این خصوص را داریم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مباحث عمرانی این نهاد احصا شده و انجام پروژه عمرانی در مجتمع کوثر، حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر دارد، اما متأسفانه اعتبار تخصیصی کمتر از نیاز واقعی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند بر انجام مباحث عمرانی و ایجاد و تجهیز فرهنگسراها در این شهرستان تأکید کرد.

عبدالله‌بیگی در خصوص موضوع تحویل مجتمع وصال به مجموعه خصوصی گفت: این مجموعه خصوصی خسارت زیادی به آمفی‌تئاتر و سالن‌های نمایشگاه وارد کرده و در صورتی که بخواهیم آن را مورد استفاده قرار دهیم، باید از ظرفیت شورای شهر و شهرداری استفاده کنیم.

انتهای پیام/س