گروه سیاسی: دولت در جهت پیشبرد اهداف خود در زمینه تولید و عرضه مسکن، قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را تهیه و به عنوان لایحه یک فوریتی در تاریخ ۱/۳/۸۶ جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و متعاقباً مجلس شورای اسلامی نیز در تاریخ ۲۵/۲/۸۷ قانون مذکور را با تأیید شورای نگهبان مصوب کرد. در تاریخ ۱۸/۹/۸۷ طی مصوبه هیأت دولت و با امضای معاون اول رئیس جمهور در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت اقدامات مربوط به مسکن مهر به قائم مقامی وزارت مسکن و شهرسازی به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار داده شد. شیوه نامه اجرایی طرح مذکور در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت با مبنای واگذاری مسئولیت کلیه امور مسکن مهر به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تاریخ ۷/۲/۸۸ از سوی وزیر محترم مسکن ابلاغ گردید که به همراه فرمها و دستورالعملهای اجرایی  پیوست آن مهمترین منبع و مرجع طرح مذکور در شهرهای زیر۲۵۰۰۰ نفر جمعیت می‌باشد.

بنابراین گزارش، احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر چندی پیش گفته بود که “دولت تدبیر و امید تاکید زیادی بر اتمام واحدهای مسکن مهر دارد و براساس برنامه، پرونده آن تا پایان سال در کشور بسته خواهد شد” و بر این اساس قرار است تا پایان سال ۹۵ واحد مسکن مهر فاز ۹ پردیس افتتاح شود.

این گزارش می افزاید: میزان در این زمینه به نقل از سعید غفوری، مدیرعامل شهر جدید پردیس نوشته است: “ساخت فاز ۹ قدیم شهر پردیس از سال ۸۹ آغاز شد. این فاز شامل ۳۷۰۰ واحد مسکونی است که بخشی از آنها مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و ۷۰۰ واحد نیز تا پایان سال ۹۵ افتتاح می‌شود. فاز ۹ قدیم تنها فازی است که خدمات آب و فاضلاب آن از طریق آب و فاضلاب استان انجام می شود.

 یادآور می شود: فاز ۱۱ پردیس شامل ۳۳ هزار واحد مسکونی است که پیشرفت فیزیکی ساختمان ها در حدود ۹۰ درصد و پیشرفت فیزیکی آماده سازی زیرساخت های آن نیز در حدود ۵۰ درصد انجام شده است. ۴۵۰۰ واحد فاز ۱۱ شهر جدید پردیس، پیش تر افتتاح شده است و ۶ هزار واحد فاز ۱۱ در خردادماه ۹۶ افتتاح می شود.

انتهای پیام/

منبع: شبستان