دفتر جدید انجمن خوشنویسان ایران شعبه دماوند در مراسمی یکشنبه شب با حضور استاد غلامحسین امیرخانی و جمعی از هنرمندان و خوشنویسان شهرستان دماوند در مجتمع فرهنگی سینما پرستوی شهر دماوند افتتاح شد.

در این مراسم، رئیس و اعضای شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند، رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دماوند، اعضای انجمن خوشنویسی شهرستان دماوند حضور داشتند.

*فعالیت ۳۱ شعبه انجمن خوشنویسان ایران در استان تهران

مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این انجمن ۶۹ سال سابقه دارد، اظهار کرد: انجمن خوشنویسان ایران دارای ۳۲۰ شعبه است که ۱۹ شعبه آن در خارج کشور فعالیت دارند.

عارف براتی افزود: انجمن خوشنویسان شعبه دماوند در گذشته فعالیت بسیار خوبی داشته، اما مدتی فعالیت‌های آن ضعیف شده بود که با همت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند این شعبه دوباره احیا شد و امیدواریم در کنار شعب استان تهران به نقطه عطفی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۱ شعبه در استان تهران فعالیت دارند، گفت: در انجمن خوشنویسان ایران تاکنون بالغ‌بر ۱٫۵ میلیون نفر حداقل یک دوره از آموزش‌های این انجمن بهره‌مند شده‌اند و اکنون در هر دوره ۱۵ هزار نفر در شعب انجمن در حال تحصیل هستند.

*هنر ایران در جهان به خوشنویسی معروف است

مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران تصریح کرد: انجمن خوشنویسان ایران تشکیلاتی است که در راستای توسعه هنر خوشنویسی فعالیت می‌کند و از بودجه آموزشی دولت بهره‌مند نیست و خیران و بزرگان خوشنویسی با ایثار خود در این مسیر سرمایه‌گذاری و هزینه می‌کنند.

براتی با بیان اینکه هنر ایران در جهان به خوشنویسی معروف است، بیان کرد: در موزه‌های مطرح جهان، آثار خوشنویسی هنرمندان ایران به وفور یافت می‌شود که این موضوع باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت‌های انجمن خوشنویسان نیاز به حمایت بسیاری دارد، افزود: در دوره‌ای قرار داریم که با تهاجم و مفاسد مختلف در جامعه مواجه هستیم، بنابراین باید توجه به هنرجویان در کارگاه‌های آموزشی آنها را از آسیب‌های اجتماعی دور کنیم.

مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران ادامه داد: هنر خوشنویسی با آیات قرآن، روایات، شعر و غزل آمیخته شده است و هنرجویان با حضور در دوره‌های آموزشی خوشنویسی به فراگیری ادب و اخلاق می‌پردازند.

انتهای پیام/س