به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی،ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان دماوند در سالن اجتماعات شهید رجایی فرمانداری دماوند اظهار کرد: همه نسبت به امر تحصیل دانشجویان و دانش‌آموزان مسؤول هستند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین مسأله در کشور آموزش و پرورش است، افزود: این‌طور نیست که فقط اداره آموزش و پرورش درگیر بحث آموزش باشد، بلکه همه دستگاه‌ها باید در این خصوص اهتمام داشته باشند.

*لزوم حمایت از دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش/ ارتباط مدرسه، خانواده و مسجد تقویت شود

امام جمعه دماوند گفت: مقام معظم رهبری بر مسأله تحصیل، تهذیب و ورزش در دانش‌آموزان تأکید داشتند؛ دانش‌آموزان هم باید درست بخوانند و هم به امر ورزش مشغول باشند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: حمایت از دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش و همچنین امر ورزش باید مورد توجه همه ما باشد؛ بر مسأله تقویت ارتباط مسجد و خانواده نیز باید تمرکز شود و همین‌طور مدارس و برخی ادارات نیز در بحث مسائل خانواده مسؤول هستند.

وی با بیان اینکه معضلات طلاق و اعتیاد باید بیشتر مد نظر قرار گرفته شود، بیان کرد: بحث تقویت ارتباط مدرسه، خانواده و مسجد باید در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد و همچنین به نمازخانه‌های ادارات توجه خاصی شود.

*اعطای وام قرض‌الحسنه به زائران حسینی در دماوند/ نظارت بیشتری بر کنترل قیمت‌ها صورت گیرد

امام جمعه دماوند در خصوص مراسم اربعین حسینی به عنوان بزرگ‌ترین همایش شیعیان جهان اسلام خاطرنشان کرد: در خصوص برنامه‌های اربعین حسینی نشست‌های مختلفی برگزار شد؛ یکی از مشکلات پیش آمده مسائل مالی است که شاید مردم نتوانند در این مراسم باشکوه شرکت کنند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: پیشنهاد که یکی از بانک‌های شهرستان دماوند وام‌های قرض‌الحسنه ۵۰۰ تا یک‌میلیون تومانی به مسافران اربعین حسینی اعطا کند؛ همچنین طرح شهرستانی پیاده‌روی جاماندگان اربعین نیز در شهر کیلان از امامزاده زین‌العابدین (ع) کوهان تا امامزاده عیسی (ع) روستای زیارت انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: در بحث کنترل قیمت کالاها، دستگاه‌ها باید نظارت بیشتری داشته باشند و اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن توجه‌های لازم را مد نظر قرار دهند تا بر اثر شایعات مردم برای تأمین کالا هجوم نیاورند.

 بانک ملی ایران که مسؤول شعبه شهرستان دماوند این بانک در نشست شورای اداری حضور داشت، برای اعطای وام قرض‌الحسنه به زائران حسینی اعلام آمادگی کرد.