به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، روح‌الله عرب بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان دماوند اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان نخبه‌های رسانه شهرستان دماوند ظرفیت‌های خوبی هستند و حضورشان در راستای پیشبرد اهداف و خدمات‌رسانی به این شهرستان مؤثر است.

وی با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص جنگ ترکیبی که جنگ اطلاعاتی، رسانه‌ای یکی از ابعاد آن است، بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های جنگ مذکور، مربوط به رسانه و فضای مجازی بوده و نوع اطلاع‌رسانی بسیار حائز اهمیت است.

*لزوم تلاش برای حفظ و صیانت از انقلاب/ سلیقه‌ای عمل کردن یکی از آفت‌های رسانه است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند ادامه داد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که منتسب به انقلاب اسلامی است؛ از این رو، هیچ‌گاه نباید بحث انقلاب را فراموش کنیم؛ ما در هر کسوتی که هستیم، باید پاسداری از انقلاب اسلامی را مدنظر قرار داده و در راستای حفظ و صیانت از آن تلاش کنیم.

عرب خاطرنشان کرد: وظیفه انقلابی ما ایجاب می‌کند که نسبت به امور جاری شهرستان دماوند با حساسیت بیشتری ورود کنیم؛ فضای رسانه در راستای نشر افکار ائمه و مبانی انقلاب اسلامی بسیار مؤثر است.

وی تصریح کرد: متأسفانه یکی از موضوعاتی که در شهرستان دماوند مغفول مانده و باید بیشتر به آن توجه شود، این است که گاهی اوقات برخی از افراد به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند و سعی در وتو کردن افکار و جایگزین کردن موضوعات حاشیه‌ای دارند و سلیقه‌ای عمل کردن یکی از آفت‌های رسانه است.

*لایروبی خانه‌های سیل‌زده پل دختر با تلاش ۱۲ پاسدار و ۳۰ بسیجی دماوند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند اشاره‌ای نیز به موضوع کمک‌رسانی به هموطنان سیل‌زده داشت و گفت: ما در همه عرصه‌ها و هر جا که نیاز بود ورود کرده و به خدمت‌رسانی صادقانه می‌پردازیم؛ در سیل گلستان با حضور نیروهای ما در شهرستان سیمرغ و در روستای رکن‌کلا که محوریت خدمت‌رسانی آن با شهرستان دماوند بود، ظرف مدت سه روز تعداد یک‌هزار و ۵۸۰ نفر بسیجی از مناطق مختلف در آنجا حضور پیدا کردند و فعالیت داشتند.

عرب بیان کرد: ما در خصوص کمک‌رسانی به سیل‌زدگان پلدختر در استان لرستان بالغ بر هشت کامیون اقلام مورد نیاز ارسال کردیم؛ علاوه بر این تعداد ۱۲ پاسدار و ۳۰ بسیجی در منطقه حضور دارند و به لایروبی منازل هموطنان می‌پردازند.

وی از ارسال اقلام مورد نیاز به استان مازندران توسط چهار کامیون خبر داد و یادآور شد که نیازمندی مردم در مجموعه سیل‌زده مختلف و نیاز مردم در لرستان با مازندران متفاوت است.

*توزیع ۴۰۰ سبد کالا در مناطق سیل‌زده کشور

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند از جمع‌آوری بیش از ۲۵ میلیون تومانی کمک نقدی توسط این ناحیه خبر داد و اضافه کرد: ۴۰۰ سبد کالا به ارزش ۱۱۲ میلیون در مناطق سیل‌زده کشور توزیع و سه بابکت از شهرداری‌های کیلان، دماوند و آبعلی و دو دستگاه کامیون و لودر از شهرداری آبسرد به مناطق سیل‌زده پل‌دختر اعزام شده است.

عرب تأکید کرد: شایسته است که خبرنگاران هر از گاهی در اخبار خود مبانی گفتمان رهبر معظم انقلاب در راستای امورات جاری مدنظر قرار دهند و با محوربندی به آن بپردازند.

وی اضافه کرد: سال جاری از لحاظ سیاسی، اقتصادی و نگاه کشورهای غربی به ایران بسیار حساس است و فعالیت خبرنگاران در افزایش دامنه سعه صدر مردم مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام/س