به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری دقایقی پیش در خصوص آخرین وضعیت منطقه دلیچایی اظهار کرد: با توجه به حجم بارندگی‌های اخیر در رودخانه دلیچایی شاهد افزایش حجم آب هستیم.

وی افزود: به خاطر اینکه خطر احتمالی کسی را تهدید نکند، تأکید کردیم که منازل حاشیه رودخانه دلیچایی تخلیه شوند و هم‌اکنون نیروهای امدادی و ستاد مدیریت بحران به منطقه اعزام شدند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند گفت: با توجه به اینکه اکنون شدت بارندگی کمتر شده است، شاید خیلی مشکل خاصی در منطقه دلیچایی دماوند نباشد، اما برای پیشگیری از خطرهای احتمالی، مراقبت‌های ویژه انجام می‌شود.

صفری تصریح کرد: امروز از همه رودخانه‌های شهرستان دماوند بازدید کردیم و خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در این نواحی وجود ندارد.

وی بیان کرد: اگر ما از حالت خشکسالی عبور کرده‌ باشیم، طبیعتاً ورود آب‌های سطحی و کوهپایه افزایش پیدا می‌کند و باید تمهیدات آبخیزداری را در اولویت کاری خود قرار دهیم.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: افزایش ظرفیت آب‌گیری رودخانه‌های اصلی دماوند بیشتر مد نظر قرار دارد و بعد از ایام تعطیلات نشست‌های هماهنگی در این خصوص برگزار خواهد شد و در خصوص اختصاص اعتبارات لازم پیگیری می‌کنیم.

به گزارش فارس؛ به‌منظور رفاه روستائیان مسیر دلیچایی یک تیم ارزیابی متشکل از سه نفر کارشناس و امدادگر از جمعیت هلال احمر دماوند به منطقه جهت ارزیابی مسیر اعزام شد و در صورت نیاز عوامل امدادی و نجاتگر هلال‌احمر به منطقه دلیچایی و روستاهای همجوار اعزام می‌شوند.

روستاهای کهنک، مومج، دهنار، هویر، یهر، لی‌پشت، مشهد و رودافشان شهرستان دماوند در مسیر رودخانه دلیچایی در شرق این شهرستان قرار دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س