به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، اسماعیل براری در نشست شورای ترافیک شهرستان دماوند در مورد تدابیر ترافیکی ایام ماه محرم و آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: چهار اکیپ گشت جهت برقراری نظم و امنیت مراسم ایام محرم در دماوند و رودهن با بیش از ۱۰ نیرو مستقر هستند و با رانندگانی که گره ترافیکی ایجاد کنند، برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: طبق قانون، شیشه‌نویسی و گل مالی خودروها خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی است و با متخلفان این موضوع برخورد می‌شود؛ همچنین متولیان پذیرایی و هیأ‌ت‌های عزاداری در ماه محرم باید از لباس‌های فسفری استفاده کنند تا در معرض دید رانندگان عبوری قرار داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان دماوند در مورد معظل ترافیک در شب‌های عزاداری محرم گفت: در پارک خودروها محدودیت وجود دارد و خواهشمند هستیم که خودروها را حداقل ۵۰۰ متر دورتر از حسینیه‌ها پارک کرده تا کم‌ترین مزاحمت را داشته باشد؛ ضمن اینکه پلیس به کمک مردم در این ماه نیاز دارد.

*خانواده‌ها برای سرویس مدارس حساسیت بیشتری خرج دهند

براری در خصوص تدابیر ترافیکی پیش‌بینی شده برای آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: قبل از سال تحصیلی جدید سرعت‌کاه‌ها در نقاط ترافیکی و مقابل مدارس نصب می‌شود؛ همچنین امسال تمام تلاش پلیس راهور این است که در طرح بازگشایی مدارس پررنگ‌تر از سال‌های قبل فعال باشد.

براری ادامه داد: درختچه‌های وسط بلوار در شهر دماوند باعث عدم رانندگان بود که ساماندهی این درختچه‌ها از اساسی‌ترین کارها بوده که در حال پیگیری است؛ همچنین لازم است که خانواده‌ها برای سرویس مدارس حساسیت بیشتری خرج دهند و نظارت‌های جدی خود را داشته باشند.

*ثبت‌نام رانندگان سرویس مدارس در سامانه سپند/ تاکنون ۵۰ خودرو برای سرویس مدارس دماوند ساماندهی شده است

رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر دماوند هم با بیان اینکه تمام رانندگان سرویس مدارس باید در سامانه سپند ثبت‌نام کنند، اظهار کرد: اطلاعاتی نظیر مسیرهای تردد و مشخصات رانندگان با این سامانه در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

حمیدرضا غلامرضازاده افزود: سال گذشته ۱۳۲ خودرو برای سرویس مدارس ساماندهی شدند که این آمار در حدود ۲۵۰ خودرو می‌رسید که رانندگان به دلیل برخی مشکلات موجود در گواهینامه یا خودرو مراجعه نکردند.

وی گفت: آموزش و پرورش باید تردد خودروهای شخصی برای سرویس مدارس را گزارش کند تا با متخلفان برخورد و برای دانش‌آموزان دختر حتماً باید از رانندگان بانو استفاده شود؛ سال گذشته موردی مشاهده شد که دانش‌آموزان در پشت مدرسه با خودرو قرار می‌گذاشتند و سوار می‌شدند.

رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر دماوند اضافه کرد: به خودروهای سرویس مدارس برچسب تردد سرویس مدارس داده می‌شود و تاکنون حدود ۵۰ خودرو به ما مراجعه کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود در هفته باقیمانده، مابقی نیز مراجعه کنند.

انتهای پیام/س