داریوش کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص برنامه‌های دامپزشکی در روز عرفه و عید قربان اظهار کرد: با توجه به اهمیت بازرسی بهداشتی قبل و بعد از کشتار و جلوگیری از ابتلا ی شهروندان به بیماری‌های قابل انتقال و مشترک بین انسان و دام و تأمین سلامت غذایی مردم با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه‌های مختلف ۱۰ جایگاه در شهرهای دماوند، رودهن، پردیس، بومهن، آبسرد، آبعلی و کیلان توسط شهرداری‌ها آماده‌سازی شده است.

وی افزود: ناظران بهداشتی اداره دامپزشکی از ابتدای صبح در این مراکز مستقر و آماده خدمت‌رسانی به شهروندان هستند؛ شهروندان می‌توانند دام زنده مورد نیاز خود را از جایگاه‌های در نظر گرفته شده خریداری و جهت کشتار به کشتارگاه دام دماوند و رودهن مراجعه کنند.

معاون سلامت اداره دامپزشکی شهرستان‌های دماوند و پردیس خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده کشتار غیرمجاز در محلی غیر از کشتارگاه با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

کاظمی، ضمن قدردانی از زحمات همکاران دامپزشکی، از شهروندان خواست دام مورد نظر خود را صرفاً از محل‌های مجاز خریداری و اطمینان خاطر داشته باشند در صورتی‌که لاشه گوشت ممهور به مهر دامپزشکی و لیبل‌های مورد تأیید سازمان دامپزشکی بوده و پس از کشتار به مدت ۲۴ ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتی‌گراد نگهداری و سپس مصرف شود، هیچ‌گونه خطری متوجه آنان نخواهد بود.

وی اضافه کرد: ضمناً در روز عید سعید قربان اداره دامپزشکی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی گشت‌های مشترک بهداشتی داشته و با متخلفان در محل برخورد قانونی خواهد شد

انتهای پیام/ر