به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری عصر امروز در آیین نکوداشت مروجین هنر مقدس خوش‌نویسی شهرستان دماوند در مجتمع کوثر شهر دماوند اظهار کرد: انجمن‌ها جدای از مردم بسیار پویا و فعال هستند و ما به سهم خود تلاش می‌کنیم که از فرصت گروه‌های مردمی به خصوص هنرمندان به خوبی استفاده شود.

وی با بیان اینکه یکی از هنر مسؤولان استفاده از ظرفیت‌های مردمی است، گفت: باید مشارکت مردم در همه عرصه‌های مختلف افزایش یابد و در این راستا، باید با ساز و کار تعریف شده به سراغ این امر برویم تا مردم را به صورت مستقیم به دخالت در سرنوشت خود دعوت کنیم.

صفری تصریح کرد: در فرمانداری دماوند در همه حوزه‌ها به خصوص هنر گروه‌های خاصی تعریف شده و از هر قشر یک نفر به عنوان رابط و پیگیر کارها انتخاب کرده‌ایم؛ چراکه اعتقاد داریم اگر بتوانیم برای ریزترین کار اجرایی تا بالاترین تصمیم‌‌گیری از بدنه اجتماعی و مردمی استفاده کنیم، کار هنرمندانه‌ای انجام داده‌ایم.

سرپرست فرمانداری دماوند گفت: شاید نیاز است که برخی مسائل را کنار بگذاریم و نقش انجمن‌های مردم‌نهاد را در تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و فرهنگی پررنگ کنیم؛ اگر سخت‌گیری‌ها و نگرانی‌های کاذب وجود نداشت، شاید خیلی از معضلات را امروز در جامعه نداشتیم.

وی بیان کرد: اقشار باید روحیه مطالبه‌گری خود را در چهارچوب قانون احیا کنند؛ البته در این زمینه لازم است که بعضی‌ از دیدگاه‌ها تغییر پیدا کند و نقشه راه ترسیم شود.

سرپرست فرمانداری دماوند اضافه کرد: تمام شرایط را مهیا می‌کنیم که فضای شهری با وجود هنرمندان شاد و شاداب نگه داشته شود و باید به واسطه رابط هنرمندان ارتباط تعریف شده‌ای با هنرمندان داشته باشیم.

انتهای پیام/