به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ظهر امروز مشکلات آب شرب روستای بیدک با حضور فرماندار شهرستان دماوند بررسی شد.

فرماندار شهرستان دماوند در این نشست با اشاره به مشکل آب شرب روستای بیدک اظهار داشت: در بخشی از روستای بیدک که به مسکن جوانان اختصاص دارد و به بافت روستایی الحاق شده، تعدادی واحد مسکونی ساخته شده است که با مشکل خدمات رسانی مواجه هستند.

مجید صفری افزود: در حال حاضر خدماتی همچون برق و گاز در حال بررسی ارائه خدمات هستند و از این بابت مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد، اما موضوع آب شرب با قدری پیچیدگی همراه است که با همفکری مجموعه آبفای شهری و دیگر ارگان‌ها رفع خواهد شد.

وی به محدودیت منابع آبی و همچنین فرسودگی شبکه آب‌رسانی در این روستا اشاره و خاطرنشان کرد: شبکه آب‌رسانی روستا بسیار فرسوده است؛ به صورتی که بیش از نیمی از آبی که وارد مدار توزیع می‌شود، هدر می رود و مقرر شد برای ترمیم و بازسازی آن طرحی توسط آبفای شهری تهیه و جهت طرح در کمیته برنامه‌ریزی در اختیار بخشداری مرکزی قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد، ضمن بررسی راهکارهایی به منظور تأمین آب دائم برای بافت جدید روستا، آبفای شهری موظف شد از همان منابع قبلی آب که برای آب‌رسانی به روستا در اختیار دارد به خانوارهای ساکن در این بافت با حفظ قوانین و مقررات مربوطه آبرسانی انجام دهد.

انتهای پیام/س