به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری در نشست شورای ترافیک شهرستان دماوند در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند با اشاره به ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در شهر دماوند اظهار کرد: قرار بود که ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در منطقه گیلاوند انجام شود اما هنوز تملک قطعه زمین زیر پمپ بنزین این منطقه انجام نشده و در حال پیگیری هستیم.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل دستور داده شده تا یک گشت خودرویی به صورت ۲۴ ساعته بر ایستگاه‌های تاکسی نظارت داشته باشد تا کسی خارج از رانندگان تاکسی، مسافر سوار نکند و کنترل لازم را داشته باشد تا خودروهای شخصی ورود پیدا نکنند.

شهردار دماوند گفت: ایستگاه تاکسی مقابل ساختمان مخابرات در گیلاوند نیز تخلیه و این ایستگاه به پایانه جدید مسافربری منتقل می‌شود؛ این پایانه برای ارائه خدمات‌ برون‌شهری مهیای بهره‌برداری است.

صفری تصریح کرد: با توجه به اینکه تعاونی مسافربری سیر گستران مشخصات شرکت خود را کامل ندارد، تمهیدی صورت گرفته تا با تعاونی ترکیبی مسافربری دماوند ادغام شود و تنها یک شرکت فعالیت کند.

وی با اشاره به بحث هفته گذشته در خصوص درگیری تاکسی‌داران با خودروهای شخصی بیان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی باید همکاری کند که خودروهای شخصی مسافر سوار نکنند تا با مسائل اجتماعی مواجه نشویم.

شهردار دماوند خاطرنشان کرد: در خصوص جابه‌جایی پاسگاه پلیس‌راه دماوند نیز با اداره مسکن و شهرسازی پیگیری کردیم و محلی در منطقه اسلام آباد مشخص شده که بحث تغییر کاربری آن باید لحاظ و اعتبار این موضوع نیز از طریق پایانه‌ها تأمین شود.

صفری در خصوص زیرگذر ورودی دماوند افزود: یوترنی که در ورودی شهر دماوند قرار دارد، راهداری باید نسبت به تقویت آن اقدام کند تا بحث چرخش به راحتی انجام و تابلوهایی نصب شود تا در هنگام ورود به زیرگذر برای کسی اتفاقی نیفتد.

با بیان اینکه ایستگاه تاکسی جابان و سربندان در خیابان ۹ دی به میدان شاهد منتقل می‌شود، گفت: بسیاری از مردم و اداره‌های مستقر در خیابان ۹ دی (سپاه) نسبت به استقرار ایستگاه تاکسی معترض بودند و این موضوع به لحاظ ترافیکی نیز مشکل دارد.

صفری در پایان متذکر شد: بر اساس استاندارد ایستگاه‌های تاکسی باید ۵۰ متر از تقاطع فاصله داشته باشند و از سویی دیگر، باید ایستگاه طوری جانمایی شود که به تاکسی‌داران صدمه وارد نشود و حمایت از این قشر بسیار مهم است.

انتهای پیام/