حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق، با اشاره به ضرورت تکریم ارباب رجوع اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع در عالم انسانیت مهم است و تنها مخصوص دین اسلام نیست؛ ما باید همه انسان‌ها را تکریم کنیم، چراکه خداوند انسان را مورد تکریم قرار داده و در قرآن نیز به این مطلب پرداخته شده است.

وی افزود: در این خصوص ما مسلمان‌ها وظیفه بیشتری داریم، زیرا حتی انقلاب اسلامی ما نیز به خاطر رفع ظلم و تبعیض‌ها بود و امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید بیشتر این موضوع را مدنظر قرار دهیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند با اشاره به موضوع اخراج کارمند یکی از ادارات در این شهرستان گفت: به دنبال درگیری لفظی و فیزیکی کارمند یکی از ادارات این شهرستان با ارباب رجوع، موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: با توجه به اینکه افراد حق چنین برخوردی با ارباب رجوع ندارند، مقرر شد که با دستور فرماندار شخص مذکور از شهرستان خارج شود و مقدمات این امر در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه این اخراج درس عبرتی برای سایر افراد است، تصریح کرد: روند برخورد با کارمندانی که تکریم ارباب رجوع را مدنظر قرار نمی‌دهند، قطعاً ادامه خواهد داشت و این موضوع در نماز جمعه و نشست شورای اداری نیز مطرح شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند اضافه کرد: علاوه بر این، فرماندار شهرستان دماوند نیز بر حفظ حرمت مردم تأکید دارد؛ از این رو، در صورت تکرار چنین مسئله‌ای بحث اخراج کارمند نیز تکرار خواهد شد.

انتهای پیام/س