به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیاوش نوری عصر امروز در نشست هماهنگی امور شهری و روستایی بخش مرکزی دماوند اظهار کرد: برای معرفی ۱۴۳ طرح روستا تعاون دماوند، تسهیلاتی بالغ‌ بر ۸۲ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده که در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: در خصوص طرح‌های توسعه‌ای، سال گذشته نشست‌هایی برگزار شد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این موضوع اختصاص پیدا کرد که با پیگیری‌های صورت‌گرفته، این اعتبار به ۱۳٫۵ میلیارد تومان افزایش یافت و تسهیلات آن از طریق بانک‌های عامل در دست پرداخت است.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار دماوند گفت: برای طرح مشاغل خانگی نیز به هر مشاغل خانگی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان اعتبار تعلق می‌گیرد که تاکنون ۱۲۴ نفر را در این خصوص معرفی کردیم و ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار آن به ثبت رسیده که بخشی از آن انجام و بقیه‌اش در حال پیگیری است

*برنامه‌ریزی‌ها به صورت منطقه‌ای انجام شود/ اجازه نداریم برای برآورد نیازهای امروز، نیازهای آتی را نادیده بگیریم

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند نیز در ادامه با تأکید بر اینکه برای توسعه روستایی نمی‌توانیم روستاهای دیگر را مد نظر قرار ندهیم، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم برای یک روستا برنامه جامعه‌ای تعریف کنیم، بدون اینکه اثرات این روستاها بر روستاها و شهرهای دیگر را مشاهده نکنیم.

علی شیوا افزود: این موضوع می‌طلبد که به جای برنامه‌ریزی‌های جزیره‌ای، برنامه‌ریزی‌های منطقه‌ای صورت گیرد و تأثیر شهرها و روستاها بر دیگر مناطق مد نظر باشد.

وی با اشاره به توسعه پایدار در شهرها و روستاها گفت: توسعه پایدار به معنای برطرف کردن نیازهای امروز با در نظر گرفتن نیازهای آتی است و مطمئناً با جایگزین کردن مفهوم جایگاه توسعه پایدار به جای توسعه خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند تصریح کرد: توسعه پایدار روستایی و شهری و منطقه‌ا‌‌ی به ما می‌گویید که اجازه نداریم تا برای آورد نیازهای امروز منطقه، نیازهای آتی را نادیده بگیریم.

انتهای پیام/س