به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری عصر امروز در نشست هماهنگی امور شهری و روستای بخش مرکزی شهرستان دماوند در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند اظهار کرد: اجرای سیاست یکسان و یکنواخت در دماوند یکی از موارد خیلی مهم است و می‌طلبد در بخش مرکزی یک سیاست واحدی تعیین شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات در دماوند بحران آب است، افزود: برخی از روستاها با کمبود آب مواجه هستند و برای رفع این معضل باید از روستاهای مجاور کمک گرفته شود؛ در مورد مسائل کلی همه مسؤولان باید پاسخ‌گو و احساس مسؤولیت داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه برای اجرای بهتر کارها باید همکاری‌های لازم وجود داشته باشد، گفت: باید تعامل بین روستاها وجود داشته باشد و هیچ روستایی نمی‌تواند خود را به تنهایی ببیند و هیچ یک از شهرداران و شوراهای شهر نیز نمی‌توانند روستاها را نادیده بگیرند.

صفری تصریح کرد: مسؤولان شهری و روستایی باید برنامه‌های سال جدید را تدوین کرده و با زمان‌بندی خاصی انجام دهند؛ تاکنون روستاهای دماوند کمترین استفاده را از تسهیلاتی که دولت در اختیار بخش روستایی گذاشته، داشته‌اند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: اجرای قانونی امور و مرجع نظارت و سیاست‌گذاری کارها با شوراست؛ شوراها باید از مشاوران کمک بگیرند و راجع به بخش اشتغال، توسعه گردشگری و استفاده از منابع آب مطالعه و بررسی کنند.

صفری افزود: ۳ میلیارد تومان طرح اشتغال‌زایی و توسعه گردشگری در اختیار داریم و یکی از موضوعات مهم بحث بافت فرسوده و اشتغال است؛ ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند پذیرفته نیست و متولیان این امر به صورت قانونی از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری نکنند، باید پاسخ‌گو باشند، چراکه منطقه توان ساخت و ساز غیرمجاز را ندارد.

وی در خصوص سرمازدگی درختان بر اثر بارش برف در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم به درستی در این خصوص کارشناسی کنیم، برآورد دقیق و از بیمه نهایت استفاده داشته باشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/س