به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری بعد از ظهر امروز در حاشیه نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهمیت پیگیری مصوبات نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی استان تهران و دماوند در سال ۱۳۹۶، نشست کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان برگزار شد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها گزارشی از پیگیری‌های خود و اقدامات انجام شده ارائه کردند، افزود: بیش از ۹۰ درصد ۴۶ مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان تهران محقق شده و مابقی مصوبات حداکثر تا دهه مبارک فجر انجام خواهد شد.

*تحریم‌ها با تلاش و مدیریت تأثیری نخواهد داشت

فرماندار شهرستان دماوند گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای ما نقطه عطفی است که باید تمام تلاش خود را به کارگیری تا امسال این سالگرد را از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و همچنین بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی باشکوه برگزار کنیم.

صفری با اشاره به اینکه به دستگاه‌ها ابلاغ شد که پروژه‌های آماده خود را برای بهره‌برداری در دهه مبارک فجر اعلام کنند، تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمه آمریکا می‌خواهیم نشان دهیم که با مدیریت شرایط اقتصادی و سیاسی قطعاً تحریم‌ها تأثیرگذار نخواهد بود.

وی ادامه داد: تمام پیگیری‌ها و تحقق مصوبات در شرایط تحریم در حال انجام است و این نشان می‌دهد که می‌توانیم با تلاش و مدیریت تحریم‌ها را بدون اثر کنیم؛ از مهم‌ترین پروژه‌ها، بحث شبکه فاضلاب است که از آذرماه پیش‌فروش انشعابات آن در شهرستان دماوند آغاز می‌شود.

*۴۲ درصد اعتبارات سال گذشته دماوند جذب شد

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: پروژه‌های دیگری از جمله احداث دو پل روگذر برای کاهش بار ترافیکی در دستور کار قرار دارد که امیدواریم عملیات اجرایی آن‌ها را در دهه مبارک فجر آغاز کنیم؛ پروژه‌های متعددی برای کلنگ‌زنی آغاز می‌شوند که معتقدیم کلنگ‌زنی خود نوعی آغاز بهره‌برداری است.

صفری با اشاره به اعتبارات شهرستان دماوند افزود: با توجه به شرایطی که دولت دارد، شاهد کاهش اعتبارات تملک‌دارایی دماوند هستیم که در این خصوص، ۲۲ میلیارد تومان برای این شهرستان در سال ۱۳۹۸ اعتبار اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه کل اعتبارات سال گذشته برای دماوند ۴۰ میلیارد تومان بوده که ۲۶ میلیارد تومان آن متعلق به اعتبارات تملک‌ دارایی بود، گفت: در این زمینه، ۴۲ درصد از اعتبارات به میزان ۲۰ میلیارد تومان جذب شد؛ اما امسال باید تلاش شود تا تمام ۲۲ میلیارد تومان برای دستگاه‌های شهرستان جذب شود.

*افتتاح ۲۰ واحد بوم‌گردی تا پایان سال جاری در دماوند

فرماندار شهرستان دماوند تأکید کرد: با توجه به اینکه از نظر اختصاص اعتبارات دچار محدودیت شده‌ایم، اما باید تلاش خود برای جذب اعتبارات پیش‌بینی دو چندان کنیم تا آن موضوع را جبران کند؛ برای سال ۱۳۹۸ اعلام کرده‌ایم که دستگاه‌ها طبق بخشنامه دولت پیگیری‌های لازم را برای جذب اعتبارات انجام دهند.

صفری با بیان اینکه فعلاً از محل جرائم راهنمایی و رانندگی اعتباری به دماوند اختصاص داده نشده است، اضافه کرد: کاهش اعتبارات تملک دارایی ما در سال ۹۸، چهار درصد بوده که تقریباً ۵٫۵ درصد در این باره کاهش داشته‌ داشته‌ایم که برای برای جذب اعتبارات به علاوه اختصاص اعتبارات جرائم، بحران و … مطالبه‌گری داشته باشیم.

وی در ادامه از امضا و ابلاغ سند توسعه چشم‌انداز شهرستان دماوند خبر داد و تصریح کرد: برنامه محوری یکی از وعده‌های ما بود که با تنظیم سند توسعه چشم‌انداز این موضوع محقق شد؛ یکی دیگر از وعده‌ها رفع مشکل ترافیک در شهر دماوند بوده که پیگیری‌های مطلوبی در این خصوص در حال انجام است.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه حداقل ۲۰ واحد بوم‌گردی تا پایان سال جاری در شهرستان دماوند افتتاح می‌شود، بیان کرد: همچنین از سوی دیگر، شاهد ایجاد ۳۰ نقطه گردشگری در حوزه شهری هستیم و با انسجام همه دستگاه‌ها این اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/س