به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری در حاشیه بازدید از روستاهای هویر، یهر، دهنار، مومج و کهنک با بیان اینکه امروز بر اساس آماری که نسبت به سال‌های گذشته داشتیم، مشکلات روستاهای منطقه دلیچایی کمتر شده است، اظهار کرد: امروز ۸۰ درصد از مشکلات اساسی که برای اهالی این منطقه دردسرهایی را ایجاد کرده بود، وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه بحث گازرسانی و تعریض جاده دسترسی به پنج روستا از مشکلات مشترک آنها بود، افزود: در خصوص بحث گازرسانی، پروژه انتقال خط لوله گاز به پیمانکار واگذار شده و بر اساس آخرین اطلاعات عملیات اجرایی آن در دو ماه آینده آغاز خواهد شد.

بخشدار مرکزی دماوند ادامه داد: در بحث راه سازی، اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان از طریق سازمان برنامه و بودجه برای بهسازی و تعریض جاده‌های روستایی شهرستان دماوند اختصاص یافته که بخش عمده‌ای از این اعتبار برای جاده دسترسی به روستاهای منطقه دلیچایی هزینه خواهد شد.

حیدری در خصوص تخصیص اعتبارات ارزش افزوده تصریح کرد: نزدیک سه میلیارد تومان از اعتبارات ارزش افزوده مالیات به پنج روستای منطقه دلیچایی به صورت مستقیم به حساب دهیاری‌ها یا از سوی فرمانداری و بخشداری‌ها پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: این اعتبارات در پروژه‌های آسفالت، زیرسازی، جدول‌گذاری و تأمین آب شرب هزینه شده است که با تزریق اعتبارات بیشتر در زمینه احداث ساختمان‌های دهیاری، تعویض شبکه فرسوده آب و … روستاهای کهنک، هویر، دهنار، مومج و یهر اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام/س