به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نشست شورای اداری شهرستان پردیس پیش از ظهر امروز با حضور استاندار تهران، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی، رؤسای ادارات و مدیران کل ادارات استان تهران و شهرستان پردیس در سالن اجتماعات پارک فناوری پردیس برگزار شد.

استاندار تهران در این جلسه بر تعامل و برگزاری جلسات برای رفع مشکلات فروش پساب، خطوط مترو و … در شهرستان پردیس تأکید کرد.

وی اظهار کرد: طی سه سال اخیر، اقدامی برای حمل و نقل ریلی استان تهران انجام نشده است؛ اما اختصاص بودجه برای ایستگاه متروی خط سرخه‌حصار امسال در ردیف بودجه قرار می‌گیرد.

استاندار تهران افزود: امروز کارگروه توسعه و برنامه‌ریزی استان را در شهرستان پردیس با چهار کمیته در شهرستان پردیس برگزار کردیم.

وی گفت: چهار کارگروه امروز در این شهرستان و در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود که دو کارگروه از صبح امروز با موضوع عمرانی و اقتصادی و بعدازظهر نیز دو کارگروه دیگر برگزار می‌شود.

استاندار تهران افزود: در کارگروه عمرانی مسائل مربوط به مسکن مهر و مسائل و مشکلات مربوط به مسکن مهر ازجمله حمل و نقل، مترو، زیرساخت‌ها و امکانات، آب، فاضلاب شهری، تصفیه‌خانه فاضلاب و… طرح و مورد رسیدگی قرار گرفت.

مقیمی ادامه داد: طرح‌های مربوط به فضاهای درمانی، بیمارستان و… مطرح و اعلام شد که این شهرستان فاقد بیمارستان است.
وی اضافه کرد: یک بیمارستان بخش خصوصی در این منطقه فعال است همچنین یک بیمارستان دیگر توسط بخش خصوصی ساخته شده که نیمه فعال است.

استاندار تهران با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد پیگیری‌هایی برای ساخت بیمارستان در شهرستان پردیس انجام شود، تصریح کرد: تأمین اجتماعی در شهرستان پردیس حدود ۲۶ تا ۲۷ هزار نفر تحت پوشش دارد که نیاز به فضاهای درمانی دارند که در این خصوص باید امکانات رفاهی و درمانی ایجاد شود.

مقیمی در خصوص کمیته فرهنگی اظهار کرد: بخش فرهنگی اقدامات بسیاری را می‌طلبد زیرا با اسکان جمعیت مسکن مهر در سال‌های آینده جمعیت شهرستان پردیس به بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی گفت: از امروز باید نیازهای فرهنگی شهر را رفع کنیم، به همین دلیل امروز طرح جامعه فرهنگی شهرستان به تصویب رسید که هم از نظر آموزش و پرورش و احداث کلاس‌های درس و هم برنامه‌های فرهنگی شامل کتابخانه‌ها، مساجد و… ایجاد شود.

استاندار تهران افزود: در خصوص حمل و نقل متروی تهران به پردیس نیز مطرح شد و با توجه به اینکه در قانون بودجه نیز مصوب شده باید پیگیری‌های لازم را برای اختصاص اعتبارات به این پروژه انجام شود تا متروی تهران به پردیس نیز برقرار شود.

مقیمی ادامه داد: در کارگروه دیگری که بعدازظهر برگزار می‌شود مسائل اقتصادی و اشتغال نیز به بحث گذاشته خواهد شد.

وی اضافه کرد: جلسه شهرداران، شوراها و دهیاران و همچنین جلسه‌ای را با نخبگان شهرستان بعدازظهر برگزار خواهد شد، هم‌اینک نیز جلسه ملاقات مردمی در مسجد جامع شهر پردیس برگزار می‌شود.