به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی عصر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که در سالن همایش‌های فرمانداری دماوند برگزار شد، با اشاره به بحران هفته گذشته اظهار کرد: در بحران هفته گذشته شاهد انسداد یخ‌زدگی معابر بودیم.

وی افزود: در جاده‌های حریم شهر آبسرد تعدادی از خانواده‌ها گرفتار شدند که این معضل با نمک‌پاشی و برف‌روبی توسط شهرداری آبسرد برطرف شد.

شهردار آبسرد با بیان اینکه برف‌روبی و پاکسازی معابر به موقع در زمان بحران در این شهر انجام می‌شود، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فکر نمی‌کنم که در زمان بارندگی‌ها دچار مشکل شویم و نمک‌های لازم در نقاط مختلف دپو شده است.

رفیعی‌طباطبایی تصریح کرد: در خصوص کمک به روستاهای حریم شهر آبسرد بسیار موفق بودیم و عملیات پاکسازی تا مبادی ورودی این روستاها انجام شد که در پی این اقدام، رضایت شوراهای روستایی به شهرداری آبسرد اعلام شد.

وی بیان کرد: در بحث زلزله، تعداد سالن‌های بحران در شهرستان دماوند محدود است و بعضی از شهرها از جمله آبسرد فاقد سوله بحران است؛ اعتبارات استانداری تهران خیلی اندک است و در توزیع اعتبارات به مدیریت بحران اهمیتی داده نشده است.

شهردار آبسرد با بیان اینکه در سال ۱۳۹۴، ۵۰ میلیون تومان برای ساخت سوله بحران در آبسرد اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: با توجه به برآوردهای صورت گرفته، ساخت سوله بحران به بیش از ۹۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد؛ همچنین در سال ۱۳۹۵، ۲۰۰ میلیون تومان به این موضوع اختصاص داده شد که واریز آن انجام نشد.

رفیعی‌طباطبایی تأکید کرد: به همین منظور، از اعتبارات داخلی شهرداری برای ساخت سوله بحران اقدام خواهیم کرد و این موضوع در بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری آبسرد پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/