به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی شیوا ظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید طلوعی‌مقدم، رئیس فقید راهداری رودهن و پردیس که برف و کولاک سال گذشته دچار حادثه شد، اظهار کرد: امیدواریم خداوند روح این خدمت‌گزار را با شهدای صدر اسلام محشور و توفیق خدمت صادقانه را به ما عطا کند.

وی افزود: همه مسؤولان شهرستان دماوند امروز باید با بهترین کیفیت نظیر شهید‌ طلوعی‌مقدم به مردم این شهرستان در همه حوزه‌های مختلف خدمت کنند.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به احداث پد بالگرد در این شهرستان گفت: این سومین نشستی است که بحث احداث پد بالگرد مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ این امر اهمیت بسیاری زیادی دارد، چراکه اگر اتفاقی در منطقه رخ دهد، نیاز به حضور بالگرد داریم.

شیوا با بیان اینکه بحث احداث پارک‌های اضطراری نیز مهم است و باید پیگیری شود، تصریح کرد: احداث پد بالگرد در شهر کیلان برای امدادرسانی به حوادث این شهر بسیار ضرورت دارد؛ اگر اتفاقی رخ دهد، بیماران باید از جاده صالح‌آباد بیایند تا به پد بالگرد بیمارستان دماوند برسند.

وی تأکید کرد: شهرداری‌های کیلان و آبعلی باید هر چه زودتر نسبت به جانمایی و احداث پد بالگرد در شهرهای خود اقدام کنند؛ باید این مصوبه بدون تعارف به صورت روزانه پیگیری شود تا تحقق یابد.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به احداث دو پد بالگرد در شهرهای رودهن و آبسرد خاطرنشان کرد: پد بالگرد این شهرها که در دهه مبارک فجر افتتاح می‌‌شوند، باید مورد آزمایش قرار بگیرند تا نواقص احتمالی رفع شود.

شیوا اضافه کرد: در خصوص واگذاری قطعه زمین از راه و شهرسازی برای احداث پارک اضطراری، این موضوع نیازمند تهیه طرح است که شهرداری‌ها باید آن را به خوبی پیدا کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات تأکید کرد: اطلاعات مربوط به شهرستان دماوند باید در این سامانه بروز شود و در این خصوص، تمام دهیا‌ری‌ها و شهرداری‌ها موکلف به همکاری با هلال احمر هستند.

منبع: فارس

انتهای پیام/