به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از دماوند، حسن بصیری در حاشیه ششمین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب با اشاره به اجرای برنامه نقالی و روایت گری در ششمین روز از نمایشگاه کتاب‌خوانی شهرستان دماوند اظهار کرد: بنده به دعوت مدیر نمایشگاه و باهدف احیای سنت‌های قدیمی ایرانی درزمینه نقالی و قصه‌خوانی به این نمایشگاه آمدم و سعی در آشنا نمودن دانش آموزان با این سنت کهن‌دارم.

وی افزود: نقالی موجب آشنایی نسل جدید با قصه‌های کهن و شیرین ایرانی می‌شود و ترویجان از موضوعات بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه باوجود استفاده فراوان از فضای مجازی و رسانه‌های مختلف، نقش قصه‌خوانی در زندگی فرزندان ما کمرنگ‌تر شده است و لازم است تا به‌صورت جدی‌تر به آن پرداخته شود.
نقال و روایت گر شاهنامه خاطرنشان کرد: متأسفانه باوجود پیشرفت‌های تکنولوژی، نسل جدید فرزندان، تمایل کمتری به قصه‌گویی و حتی استفاده و خرید کتاب دارند و اجرای این قبیل برنامه‌ها می‌تواند آنها را با ادبیات پربار فارسی آشنا نماید.
بصیری گفت: خوشبختانه روند حمایت ارگان‌ها از موضوع نقالی جدی‌تر شده و تا با روی آوردن به فضای حقیقی، قدری از زندگی در فضای مجازی بکاهیم؛ لذا امیدواریم تا شاهد برنامه‌های بیشتری در این زمینه در سطح شهرستان دماوند باشیم.

منبع: تارود

انتهای پیام/