به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری ظهر امروز در نشست ساماندهی پیست آبعلی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در شهرستان دماوند ساماندهی پیست آبعلی است؛ پیست آبعلی با اینکه بهترین شرایط منطقه‌ای را داراست، ولی کم‌تر بهره‌برداری شده و این نقصان و عدم استفاده از فرصت‌های شهرستان است.

 فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: کارگروه ویژه‌ای برای ساماندهی پیست آبعلی با محوریت شهرداری آبعلی و محترم شمردن حقوق سهام‌داران آنجا تشکیل شده‌است؛ همچنین به همه دستگا‌ه‌ها اعلام شده که در ساماندهی پیست دارای برنامه باشند و همکاری نمایند.

صفری خاطرنشان کرد: متولی برنامه پیست، شهرداری آبعلی، ناظر غیر مستقیم بخشداری و ناظر عالی فرمانداری است و هرکس در چهار چوب فعالیت‌های خودش انجام وظیفه می‌کند و پیرو بازدید وزیر ورزش برای انجام بهترین بهره‌برداری، خواستار طرح جامع گردشگری و فرهنگی هستیم.

وی ادامه داد: تربیت بدنی در حال انجام طرحی است که به مرحله نهایی رسیده و با اجرای این طرح جامع، در تمامی فصول سال از آن استفاده می‌شود؛ لذا طرح در حال آماده شدن است و با این شرایط، پیست منطقه گردشگری می‌شود‌.

 فرماندار دماوند افزود: هدف این است که امسال این طرح نهایی و اجرایی شود و تا پایان سال به نتیجه برسد و همچنین طرح جامع گردشگری پیست، طرح بزرگ و ملی است و باعث اشتغال و اقتصاد می‌شود.

صفری گفت: در مجموعه پیست، اشتغال و اقتصاد محلی‌ را توسعه می‌دهیم و تربیت بدنی باید در چهار چوب ابلاغی کار خود را انجام دهد و نیز تاکید بر این است که هرکسی که انتخاب شد، باید کار را به خوبی انجام دهد و پاسخگوی دستگاه نظارتی باشد.

وی اظهار کرد: قطعاً در اجرای طرح، مسائل عمرانی را در نظر داریم و توجه داریم که وضعیت منطقه از لحاظ جغرافیایی مشکلی برای طرح نداشته باشد.

فرماندار دماوند افزود: در دهه مبارک فجر کلنگ اجرایی پیست آبعلی زده می‌شود و به همه دستگاه‌های متولی گفته شده تا شرایط درمانی، امکانات رفاهی انجام نشود، هیچ کاری صورت نخواهد گرفت.

فرماندار دماوند در خصوص هزینه‌های ساماندهی پیست آبعلی تصریح کرد: برآورد اعتبار نشده است، ولی با توجه به شرایط و اینکه بخش خصوصی دخیل است و دولت نظارت می‌کند، فراخوان اعلام شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام//ب