به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مراد فرحت، یکی از اقدامات شاخص شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در اجرای عملیات فاضلاب شهرستان دماوند انجام مطالعات طرح فاضلاب و تملک زمین تصفیه خانه، آغاز مرحله پیش فروش انشعاب و آغاز عملیات اجرایی شبکه فاضلاب شهری دانست.

وی ادامه داد : این پروژه از دهه فجر امسال به صورت عملیاتی آغاز خواهد شد که یکی از اقدامات اساسی و زیربنایی و بسیار مؤثر برای شهر است.

*اجرای خطوط انتقال فاضلاب با اعتبارات دولتی/ پیش‌بینی مدل‌های مالی مختلف برای اجرای پروژه

مدیر امور بهره‌برداری آب و فاضلاب شهر دماوند اظهار داشت: افزایش جمعیت، حفظ محیط زیست، ارتقای سلامت و بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی منابع آب سطحی و زیرزمینی، محدودیت منابع آب قابل شرب و حفظ و ارتقا ظرفیت گردشگری شهرستان، بر اهمیت و حساسیت اجرای پروژه فاضلاب می‌افزاید.

فرحت افزود: با تدابیر مدیرعامل آب و فاضلاب شرق استان تهران، پیش‌بینی مدل‌های مالی مختلف برای اجرای پروژه، اعم از تصفیه خانه به روش خرید تضمینی پساب توسط دولت صورت گرفته است.

وی ادامه داد: خطوط انتقال توسط اعتبارات دولتی و اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب داخل شهر به صورت پیش فروش و با تنظیم قرارداد توسط پیمانکار انجام می‌شود.

*پیش‌بینی اجرای پروژه فاضلاب در مدت ۳ سال/ حقوق انشعاب فاضلاب طبق تعرفه‌های دولتی محاسبه می‌شود

مدیر امور بهره‌برداری آب و فاضلاب شهر دماوند با بیان اینکه پیش بینی اجرای این پروژه سه ساله است، گفت: در راستای اجرای طرح تشویقی برای آغاز به کار این پروژه، پیش فروش فاضلاب تا پایان سال ۹۷ به صورت اقساط ۴۸ ماهه است.

فرحت افزود: مشترکان با پرداخت ماهیانه حدود ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر واحد می‌توانند از طریق مراجعه به شرکت آب و فاضلاب، دفاتر پیشخوان دولت یا وب سایت شرکت، ثبت‌نام انجام دهند و انشعاب فاضلاب خریداری نمایند.

وی با بیان اینکه این هزینه هم شامل هزینه نصب فاضلاب و هم هزینه حق انشعاب فاضلاب است، تصریح کرد: حقوق انشعاب فاضلاب براساس قوانین و تعرفه‌های دولتی محاسبه می‌شود و هزینه اضافی از مشترکان دریافت نمی‌شود.

*خرید انشعاب فاضلاب مطابق قوانین الزامی است/ مردم مناطق جنوبی دماوند با مشکل دفع فاضلاب مواجه هستند

مدیر امور بهره‌برداری آب و فاضلاب شهر دماوند تاکید کرد: اگر شبکه فاضلاب در شهری ایجاد شود، دیگر مشترکان مجاز به دفع فاضلاب از طریق چاه جذبی نیستند و خرید انشعاب فاضلاب، الزامی و در صورت عدم خرید انشعاب، آب مالک بعد از اجرای پروژه مطابق قوانین قطع خواهد شد.

فرحت با اشاره به پارامترهای اجرای این طرح بر اساس اولویت‌ها همچون نیاز شهروندان، در حال توسعه بودن منطقه و نفوذ پذیری زمین اظهار داشت: آغاز اجرای شبکه‌های فاضلاب شهر دماوند را از نزدیک‌ترین مشترک به تصفیه خانه و مناطق جنوبی دماوند آغاز خواهیم کرد تا به محض اتصال خطوط انتقال، پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر مناطق جنوبی دماوند به ویژه شهرک جهاد، محک و محدوده ولی‌عصر به لحاظ سخت بودن زمین، نفوذ فاضلاب ممکن نیست و مردم در آنجا با مشکل دفع فاضلاب مواجه هستند که با اجرای این پروژه مشکلات نیز مرتفع می‌شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س