به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسن خیرخواه امروز با اشاره به برگزاری طرح اطلاع‌رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون در این شهرستان اظهار کرد: این طرح از ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان دماوند بالغ بر ۴۳ هزار نفر است، افزود: همه افراد بالای ۳۰ سال در این طرح مورد کنترل فشار خون قرار می‌گیرند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دماوند ادامه داد: هدف از اجرای این طرح این است که افرادی که فشار خون بالا داشته و از این موضوع اطلاع ندارند، شناسایی شده و مابقی افراد در صورت عدم درمان کامل، به متخصصان ارجاع داده شوند.

خیرخواه بیان کرد: افراد برای استفاده از این طرح می‌توانند با ارائه کارت ملی به همه مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند؛ همچنین هفت پایگاه سلامت نیز به این منظور به صورت چادر و کمپ به طور موقت دایر شده است.

وی عنوان کرد: به دلیل قرار گیری دماوند در دو محور مواصلاتی، اکیپ‌های مذکور در رودهن، آبعلی، سه‌راهی گیلاوند و میدان فرامه شهر دماوند برپا می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دماوند خاطرنشان کرد: اطلاعات مراجعه‌کنندگان به جهت ارجاع به متخصصان و ادامه روند درمان در سامانه ثبت می‌شود.

انتهای پیام/س