به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری در حاشیه برگزاری نشست شورای ترافیک شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وجود ترافیک در شهر دماوند اظهار کرد: با توجه به افزایش جمعیت و ساخت و سازها با معضل ترافیک در شهر دماوند مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه با مرور زمان معضل ترافیک افزایش پیدا می‌کند، افزود: بلوارهای شهید بهشتی و آیت‌الله خامنه‌ای از نقاط ترافیکی شهر دماوند است که پارک خودروها به صورت نامنظم صورت می‌گیرد و این موضوع باعث ایجاد گره‌های ترافیکی در این نقاط شده است.

شهردار دماوند با بیان اینکه اقدامات خوبی برای توسعه شبکه معابر در دماوند انجام شده است، گفت: در این زمینه، معابر بلوار بعثت، یادگار امام در مهک، بلوار شورا و خیابان‌های دسترسی جیلارد طراحی شده‌اند تا بار ترافیکی بلوار آیت‌الله خامنه‌ای و شهید بهشتی را کاهش دهند.

صفری با اشاره به لزوم ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در میدان امام رضا (ع) گیلاوند تصریح کرد: بعضی از ایستگاه‌های تاکسی را در پایانه مسافربری جدید دماوند جانمایی کرده‌ایم که به‌زودی جابه‌جایی آنها صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بعضی دیگر از ایستگاه‌های تاکسی در قطعه زمین پایین‌تر از پمب بنزین مستقر هستند که برای این موضوع نیز شهرداری در حال تملک این زمین است تا طرح احداث پایانه مسافربری درون‌شهری با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شود؛ با اجرای این طرح، هم ایستگاه‌های تاکسی ساماندهی می‌شوند و هم تعداد ۳۵۰ واحد پارکینگ در این طرح پیش‌بینی شده است.

شهردار دماوند یکی از معضلات بلوار آیت‌الله خامنه‌ای گیلاوند را دوربرگردان‌ها دانست؛ این دوربرگردان‌ها باید تعیین تکلیف شوند و تاکنون چند مورد آن بسته شده و سعی کرده‌ایم که در پل شلمبه دوربرگردانی را طرحی کنیم تا در کاهش ترافیک تأثیرگذار باشد.

صفری اضافه کرد: در مورد احداث پل ورودی شهر دماوند نیز ردیف اعتباری اختصاص داده شده که با احداث آن، کسانی که قصد ورود به مرکز شهر را داشته باشند، دیگر وارد بلوار آیت‌الله خامنه‌ای نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی پارکینگی با بخش خصوصی در بلوار شهید بهشتی در حال پیگیری است، افزود: یکی دیگر از معضلات بلوار آیت‌الله خامنه‌ای، یک تالار پذیرایی است که در زمان برگزاری مراسم به دلیل نبود پارکینگ ترافیک ایجاد می‌شود که با پیگیری‌های صورت گرفته با مالک این تالار پذیرایی قطعه زمین چهار هزار مترمربعی در ضلع جنوبی این بلوار برای پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهردار دماوند خاطرنشان کرد: در مرکز شهر دماوند نزدیکی میدان ۱۷ شهریور به دنبال خرید ساختمان قدیمی مخابرات هستیم تا بتوانیم ضمن ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی، فضای پارکینگ را برای خودروها فراهم کنیم.

صفری در خصوص احداث پروژه جاده کمربندی غربی دماوند گفت: تاکنون ۱٫۵ کیلومتر از این جاده آسفالت شده که بیشتر اقدامات انجام شده بر پایه کمک‌های شهرداری بوده و مابقی نیز توسط مشاور طرح تهیه شده و در صورت تصویب اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به ترافیک بلوار شهید بهشتی در میدان شهدا تصریح کرد: مسیر میدان شهدا تا حدودی با ایجاد مسیر راست‌گردها ساماندهی شده است که به دلیل عرض کم بلوار شهید بهشتی از میدان شهدا تا ورودی جیلارد امکان ایجاد دوربرگردان وجود ندارد؛ در این رابطه با تصویب شورای ترافیک مقرر شد دوربرگردانی مقابل دادگستری دماوند طراحی و اجرایی شود.

شهردار دماوند اضافه کرد: ایستگاه‌های تاکسی جابان و سربندان که در خیابان نهم دی مستقر هستند، دوباره به قطعه زمین پایین پمپ بنزین منتقل می‌شوند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س