سیداصغر میرعلی‌نقی دقایقی پیش در حاشیه برگزاری مراسم عزاداری روز تاسوعای حسینی در شهر کیلان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: در ماه محرم سال جاری، برنامه‌های وسیعی با مسؤولان منطقه از فرمانداری تا سپاه و مدیران شهری برای خدمات‌رسانی به زائران حسینی هماهنگ شد.

وی افزود: بالغ‌بر ۱۲ هزار نفر از روز هشتم تا دهم ماه محرم برای عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از نقاط مختلف و حتی خارج از کشور در شهر کیلان حضور پیدا می‌کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کیلان گفت: از حدود یک ماه و نیم گذشته، برای آماده‌سازی مسیر جاده روستای زیارت که زائران در روز عاشورای حسینی به سمت این روستا حرکت می‌کنند، نصب بنرهای تبلیغاتی و آماده‌سازی پارکینگ‌ خودروها برنامه‌ریزی شد.

میرعلی‌نقی با بیان اینکه هماهنگی‌هایی نیز با حوزه بسیج کیلان برای فعالیت‌های فرهنگی در کیلان انجام شد، تصریح کرد: ماشین‌آلات خدمات شهر و آب‌رسانی فردا روز عاشورا برای خدمات‌رسانی به زائران در مسیر کیلان به زیارت مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در روز عاشورای حسینی مشتاقان بسیاری به سمت روستای زیارت حرکت می‌کنند، بیان کرد: از شهروندان می‌خواهیم که برای برگزاری مراسم عاشورای حسینی بیش از پیش همکاری کرده و از تردد هرگونه خودرو در مسیر محله اتحاد تا میدان امیر کبیر از امشب تا فردا ساعت ۱۴ خودداری کنند.

انتهای پیام/س