به گزارش پایگاه خبری البرز شرق، قاسم میرزایی‌نیکو با اشاره به تصویب مصوبات سفر ماه‌های گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه اظهار کرد: پس از مکاتبات و پیگیری‌های لازم با مسؤولان امر، در نهایت ضرورت و موافقت با اجرای مصوبات ابلاغ شد.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه قرار شد که پيرامون توسعه و تجهيز این بيمارستان و ادامه ساخت و ساز مجموعه با توجه به قرار گرفتن طرح در بودجه جاري دو كار اساسي توسط بنده و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس ادامه داد: در این خصوص، تهيه گزارش توجيهي و ارتباط با ستاد اجرايي فرمان امام (ره) براي بهره‌گيري از منابع و اختيارات ستاد و ديگر اينكه توسط وزارتخانه مبالغ اوليه براي تجهيز و تكميل آغاز كار بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه پيگيري شود.

میرزایی‌نیکو گفت: در رابطه با جاذبه بيشتر براي پزشكان متخصص نيز بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه نیز قرار شد تا نسبت به موافقت وزير براي تسري مصوبه ضريب «k» به شهرستان فيروزكوه اقدام شود كه پزشكان بيشتري را داشته باشيم و مورد ديگر اينكه اختيار افزايش پرداختي به مديران منطقه داده شود.

وی تصریح کرد: در مورد درخواست افزايش تخت بيمارستان امام خميني (ره) فیروزکوه با توجه به مكاتبات انجام شده، افزايش تعداد تخت بيمارستان از ٣٥ به ٦٤ تخت مورد تصويب كميسيون و ابلاغ توسط معاونت وزير بهداشت و درمان قرار گرفت و ديگر اينكه نسبت به تجهيز و تكميل امكانات مورد نياز پيگيري شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس اضافه کرد: در مورد تجهيزات و امكانات موردنياز بيمارستان امام خميني (ره) فیروزکوه، از جمله آمبولانس و كمبود دستگاه‌ها نيز مقرر شد، مدير شبكه بهداشت این شهرستان نسبت به دستور و مجوزهاي وزير بهداشت پيگيري لازم را انجام دهند و براي ماندگاري پزشكان نسبت به افزايش پرداختي اقدام کند.

میرزایی‌نیکو با اشاره به مصوبات بهداشت و درمان در حوزه شهرستان دماوند بیان کرد: با تغییر گرایش بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند به عمومی با گرایش زنان مورد موافقت وزارت بهداشت و درمان قرار گفت.

وی افزود: بر اساس دستور وزير بهاشت و تصويب ابلاغي بيمارستان تخصصي ويژه زنان و امكانات و خواسته‌هاي مورد نياز قرار شد که مبالغ اوليه مورد درخواست هرچه سريع‌تر كارسازي و مراحل پرداخت آن از سوي وزير بهداشت تأمین شود؛ ضمناً معاون دانشگاه علوم پزشکی موارد مورد نياز ادامه كار را مورد پشتيباني قرار داده و نظارت مستقيم داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: پيرامون بيمارستان سوم شعبان دماوند هم مصوبات خوب وزارتخانه كافي بود و قرار شد که مدير این بيمارستان پيگيري کند؛ ايجاد مركز تصويري با تجهيزات كامل و دستگاه سي.‌تي.‌اسكن و افزايش ١٦ تخت‌های داخلی و جراحی بيمارستان سوم شعبان با تجهيزات از پیگیری‌ها در این خصوص بود.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: در مورد درمانگاه شهر كيلان دستور وزير بهداشت و درمان به رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ابلاغ و مقرر شد تا جهت شبانه‌روزي شدن درمانگاه «يك نفر پزشك و پرستار مناسب و كارا و متعهد برای شهر هرچه سريع‌تر به‌ كار گرفته شود».

وی بیان کرد: در مورد درمانگاه شهر آبسرد به دليل آمادگي رسمي شهرداري، معاونان دانشگاه علوم پزشکی و مسؤولان شهر آبسرد پيش قرار داد آغاز به كار ساخت بيمارستان را تهيه کردند تا مراحل تصويب آن در كميسيون نهايي شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس اضافه کرد: در خصوص رسيدگي به وضعيت درمانگاه شهر رودهن و واريز مبالغ اوليه مقرر شد با توجه به بازرسي فني و گزارشات تهيه شده و هماهنگي با شهردار رودهن، نسبت به تغيير و افزایش حداقل ١٠ تخت و توسعه مجموعه حاضر و اصلاح و تجهيز مركز فعلي، تأمين پزشك با توجه به نقشه‌هاي تهيه شده اقدام و بر اساس دستور وزير بهداشت مطالعه اوليه براي ايجاد بيمارستان در رودهن مورد بررسي قرار گيرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/