به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی با اشاره به برگزاری آیین بزرگداشت «آیت‌الله سیدباقر جلالی»، از ستارگان محراب در شهرستان دماوند اظهار کرد: سنت حسنه تجلیل از خدمات بزرگان دینی و خدمت‌گزاران مردم بسیار پسندیده و ممدوح است.

وی با بیان اینکه از جمله مفاخر ما، مفاخر ائمه جماعت مساجد هستند، افزود: پدران و مادران، تدین و دین‌داری خود را مدیون امامان جماعت قدیم هستند.

امام جمعه دماوند گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد تجلیل از مفاخر را آغاز کرده و در شهرستان دماوند نیز نخستین تجلیل از مجاهدت‌ها و تلاش‌های مرحوم آیت‌الله سیدباقر جلالی و مرحوم پدر ایشان، آیت‌الله سیدابوالحسن جلالی برگزار خواهد شد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: امور مساجد ناحیه علامه طباطبایی با مشارکت نهادها و ادارات مختلف از جمله شهرداری و شورای شهر دماوند و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند این برنامه را بر عهده دارد و امیدواریم که همه پرشور و با شکوه در بزرگداشت آیت‌الله جلالی شرکت کنند.

وی بیان کرد: آیت‌الله جلالی علاوه بر اینکه امام جماعت مسجد جامع بود، تنها نماینده حقیقی مردم در مجلس قبل از انقلاب بود؛ بنابراین به همه مردم تعلق دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال‌های بعد برای بزرگان دیگر هم مراسم تجلیل برگزار کنیم.

مراسم آیت‌الله جلالی، پنجشنبه پنجم اسفندماه سال جاری با سخنرانی حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با نماز مغرب و عشا در مسجد جامع دماوند برگزار می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/