به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نماز عید سعید قربان با حضور آحاد مردم مؤمن و متدین به امامت حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی در محل حسینیه احمدآباد شهرستان دماوند برگزار شد.

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در فرازهایی از خطبه‌های نماز عید سعید قربان، با تأکید بر تقویت هرچه بیشتر قدرت دفاعی کشور اظهار داشتند: اسلام هراسی یک معنای بد دارد که دشمنان آن را به دروغ ترویج کرده و مسلمانان را تروریست و خشن معرفی کنند، اما معنای دقیق و صحیح اسلام هراسی این است که آنقدر سلاح‌های شما قوی و پیشرفته باشد که دشمن به خود جرأت تجاوز ندهد.

این مرجع عالی‌قدر گفت: خداوند سبحان فرمود «وَ لْیجِدُوا فیکُمْ غِلْظَهً»، این امر غایب امروز خطاب به ما نیز است، یعنی طرزی شما مسلّح و آماده باشید که دشمن از شما بترسد؛ این قله دماوند منشاء خیر و برکت است، اما هیچ احدی به خود اجازه نمی‌دهد با بیل و کلنگ به جنگ این قله برود.

جوادی‌آملی ادامه داد: خیر شما به دیگران برسد، اما در بعد دفاعی طرزی آماده باشید که دشمن به خودش اجازه ندهد تا برای شما مزاحمت ایجاد کند.

وی در فراز دیگری از سخنان خود به اهمیت سنت قربانی کردن در اسلام اشاره کرد و بیان داشت: در این شرایط سخت اقتصادی کسانی که می‌توانند قربانی کنند، این گوشت را بین نیازمندان تقسیم کنند و بدانید که خیر و برکت آن چندین برابر به خود شما بر می‌گردد و مصداق «و تثبیتا من انفسهم» است.

این مفسر قرآن کریم اضافه کرد: وجود گرامی رسول خدا (ص) در عید قربان، دو قربانی انجام می‌داد؛ یکی به نیت خود و اهل بیتشان و یکی به نیت امت خود قربانی می‌کردند؛ این پیامبر (ص) که مظهر رحمت و مهربانی است، توانست امثال سلمان‌ها و ابوذرها را تربیت کند.

انتهای پیام/س