به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی یوسفی‌جمارانی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در خصوص مناسبت‌هایی که در ۱۳ آبان ماه اتفاق افتاده است، به تبعید رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) فردیست که تمام انرژی و پتانسیل مبارزه با رژیم استبدادی شاهنشاهی را گردهم آورد و در نهایت در ۲۲ بهمن ۵۷ این اقدام مبارک به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: شهادت دانش آموزان در سال ۵۷ مناسبت دیگری است که این روز را زیبنده نامگذاری یوم اللّه می‌کند؛ همچنین ۱۳ آبان سال ۵۸ روزی که جوانان مؤمن و انقلابی و دانشجویان خداجو در آن زمان اقدام به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا کردند.

*تسخیر دانشجویان آنقدر بزرگ بود که امام (ره) آن را بزرگ‌تر از انقلاب اول خواند

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به سه وجه شاخص و برجسته یوم‌‌للّه اظهار داشت: نخستین وجه این روز اسلامیت و برپایی حکومتی بر پایه اخلاق است؛ وجه دوم مقابله با استبداد داخلی و وجه سوم آن نفی استکبار و خط بطلان کشیدن بر اقدامات سرکرده استکبار جهانی یعنی آمریکاست.

وی بیان داشت: در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ روزی که لانه جاسوسی آمریکا به تسخیر دانشجویان پیرو خط امام رسید، این اقدام آنقدر بزرگ بود که امام خمینی (ره) آن را بزرگ‌تر از انقلاب اول خواند.

یوسفی جمارانی خاطرنشان کرد: این بیان رهبر انقلاب به این دلیل بود که با اقدام دانشجویان در ۱۳ آبان ۵۷ جهانیان دریافتند این انقلاب متمایز از انقلاب‌های یکصد سال اخیر در دنیا بوده است.

* امروزه بدون اظهار نظر ایران تصمیمی گرفته نمی‌شود

این مقام مسئول تصریح کرد: از آن سال تاکنون در سالروز این روز باشکوه در جای جای میهن اسلامی جمع می‌شویم و با ندای بلند فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم و مخالفت خود را با استکبار در منطقه و جهان اعلام می‌کنیم.

فرماندار فیروزکوه تأکید کرد: آمریکا از هیچ تلاشی برای لطمه زدن به انقلاب فروگذار نکرده است و هویت دروغینی که در دنیا از خود ترسیم کرده بود، به دست جوانان برومند کشور ما شکسته شد.

همچنین اظهار داشت: در کشورمان دفاع مقدس و سازندگی را پشت سر گذاشته‌ایم و با تحریمات نظام سلطه گر آمریکا مقابله کرده و توانستیم در دنیا جایگاه مناسبی را برای ایران ایجاد کنیم که امروزه شاهد هستیم بدون اظهار نظر ایران تصمیمی گرفته نمی‌شود؛ این امر نشانگر عظمت کشورمان است.

راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرستان فیروزکوه همزمان با سراسر کشور از ساعت صبح امروز از میدان امام خمینی (ره) آغاز و با قرائت قطعنامه پایانی راهپیمایی در میدان راه آهن به پایان رسید.

انتهای پیام/س