به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی شیوا ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد ساماندهی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در نشست امروز، ضمن تاکید بر نقش قانونی دستگاه‌های خدمات‌رسان و متولی جلوگیری ‌ساخت و ساز غیرمجاز، ابهامات و خلاهای قانونی مقابله با این پدیده با توجه ابلاغیه‌های جدید تبادل نظر شد.

وی افزود: با توجه به اینکه دماوند نقطه قابل‌توجهی از لحاظ هجوم افرادسودجوی مایل به ساخت و ساز غیرمجاز است، فرمانداری این ضرورت را تشخیص داد که قبل از برقراری هرگونه انشعاب از دستگاه‌های متولی استعلام گرفته شود.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند تاکید کرد: به هیچ عنوان انشعابی در اراضی دولتی منابع طبیعی و شهرسازی برقرار نخواهد شد؛ همچنین مورد تأکید قرار گرفت که دستگاه‌ها تلاش خود را برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در ایام نوروز معطوف کنند.

شیوا گفت: در نشست امروز خواسته شد تا دستگاه‌ها لیست کشیک خود در ایام نوروز را اعلام کنند و برای مقابله و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرفات غیرقانونی اراضی ملی و کشاورزی آماده‌باش باشند.

وی با بیان اینکه امیدواریم با تلاش‌هایی که انجام می‌شود، شاهد کاهش ساخت و ساز غیرمجاز و تصرفات اراضی دولتی باشیم، تصریح کرد: ساخت و ساز غیرمجاز پدیده اقتصادی سودآور است و تا زمانی که سود آوری دارد که تمام تلاش باید بر جلوگیری باشد.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند بیان کرد: اصلی‌ترین راهکار جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، غیراقتصادی کردن این پدیده با تقویت کشاورزی و حمایت از باغداران است تا آنها تمایلی برای تغییر کاربری یا فروش اراضی خود نداشته باشند.

شیوا افزود: با توجه به بضاعت محدود دستگاه‌های متولی ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند امر طبیعی است و فقط شامل حال دماوند نیست و همه شهرهایی که از جاذبه گردشگری و آب و هوای مساعد برخوردار هستند در معرض هجوم افراد سودجو قرار دارند.

انتهای پیام/س