به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شهرام شریفی امروز در حاشیه نشست هماهنگی خدمات سفر شهرستان دماوند درباره اقدامات پیش‌‌بینی شده برای ایام نوروز اظهار کرد: با توجه به اینکه دماوند به عنوان ۱۴ نمونه گردشگری کشور توسط هیأت دولت به تصویب رسیده، باید توجه‌های بیشتری به حوزه گردشگری به خصوص در ایام نوروز در این شهرستان صورت گیرد.

وی افزود: شهرستان دماوند با توجه به وجود محورهای هراز و فیروزکوه به عنوان یکی از خروجی‌های مهم پایتخت و راه‌های مواصلاتی به استان‌های شمالی کشور محسوب می‌شود و طبق سال‌های گذشته، ستاد خدمات سفر در حال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران ورودی به این شهرستان است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دماوند گفت: پس از تشکیل کمیته‌های ستاد خدمات سفر مشکلات و مسائل سال گذشته به ویژه ترافیک جاده‌های شهرستان دماوند مورد بررسی قرار گرفته و تأکید شده تا این موارد به صورت کامل در سال جاری برطرف شود.

شریفی، برپایی بازارچه‌های سنتی و صنایع‌دستی در ورودی شهرهای دماوند، برگزاری مراسم مختلف موسیقی سنتی، آذین‌بندی شهر، تسهیل عبور و مرور مسافران و گردشگران، معرفی هرچه بیشتر دماوند به گردشگران را از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده برای ایام نوروز پیش‌رو دانست.

وی در خصوص افتتاح پروژه‌های اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان دماوند اضافه کرد: تاکنون پروژه‌های بوم‌گردی مختلف در روستاهای دماوند از جمله مراء، جابان، خسروان، رودافشان و شهر دماوند افتتاح شده که برای اسکان و اقامت در ایام نوروز می‌توانیم خدمات مطلوب‌تری به مسافران و گردشگران ارائه دهیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/س