به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و افزایش دما در روزهای آتی و همچنین خشک شدن گیاهان و وجود گونه‌های گیاهی مختلف در مراتع دماوند، سبب می‌شود تا عرصه‌های طبیعی این شهرستان مستعد آتش سوزی شوند.

وی افزود: در صورت وقوع حادثه، خسارات جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد خواهد شد و بر همین اساس، اولویت شهرستان در خصوص آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی پیشگیری است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: همچنین مناطق پرخطر که در سنوات اخیر سابقه آتش‌سوزی در آن نقاط بیشتر بوده شناسایی و تدابیری در این خصوص اتخاذ شد.

حیدری ادامه داد: بر همین اساس، هشدارهای لازم صادر شده و تمام بخشداران، شهرداران، دهیاران، اداره منابع طبیعی و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان این شهرستان در آماده‌باش کامل قرار گرفته تا در صورت وقوع هر گونه حادثه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی اضافه کرد: از تمام شهروندان نیز تقاضا داریم در صورت حضور در‌ مراتع به منظور حفاظت هرچه بیشتر از محیط زیست که هویت ما قلمداد می‌شود، نکات ایمنی را رعایت کرده تا هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص به وجود نیاید.

انتهای پیام/