به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو در خصوص دو مشکل عمده گازرسانی و جاده دسترسی روستاهای هویر، دهنار، مومج، یهر و کهنک اظهار کرد: درباره پروژه گازرسانی اقدامات اساسی و مطالعات انجام شده و از مهرماه عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

وی افزود: برای بهسازی و تعریض جاده دسترسی روستاهای منطقه دلیچایی اعتباراتی اختصاص یافته که بعد از انجام حفاری پروژه گازرسانی عملیات اجرایی آن انجام خواهد شد

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: در بازدید امروز درباره مشکلاتی همچون طرح هادی، پل روگذر، طرح گردشگری، دکل تلفن همراه و اینترنت، شبکه برق‌رسانی، الحاق به بافت و … روستاهای منطقه دلیچایی تصمیم‌گیری و قرار شد تا دو ماه آینده به یک ارزیابی مجدد برسیم.

*ارزیابی روند مشکلات مطرح شده ۵ روستای دماوند تا ۲ ماه آینده

میرزایی‌نیکو با اشاره به اینکه درباره روستای هویر قرار شد که مخزن آب و سند کاداکس کشاورزی اهالی آن پیگیری شود، تصریح کرد: برای مشکلات حمل و نقل، شبکه برق، جاده کمربندی و الحاق به بافت روستای دهنار مصوباتی به تصویب رسید.

وی بیان کرد: در خصوص روستای مومج هم شبکه برق‌رسانی و طرح هادی آن پیگیری خواهد شد و همچنین قرار شد تا اداره منابع امور آب نیازمندی‌های آب این روستا را تأمین کند.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با بیان اینکه مسکن جوانان روستای یهر به بافت الحاق خواهد شد، ادامه داد: تاکنون ۵۶۰ میلیون تومان به روستای هویر، ۴۵۰ میلیون تومان به روستای دهنار، ۸۱۰ میلیون تومان به روستای مومج، ۲۷۰ میلیون تومان به روستای یهر و ۳۲۰ میلیون تومان به روستای کهنک از اعتبارات ارزش افزوده به حساب دهیاری‌های این روستاها واریز شده است.

*رفع مشکلات روستاهای منطقه دلیچایی به ۲ میلیارد تومان نیاز دارد

میرزایی‌نیکو  خاطرنشان کرد: غیر از این اعتبارات، بالغ‌بر هفت میلیارد تومان نیز پروژه‌ در زمینه‌های مختلف طی سال گذشته در روستاهای منطقه دلیچایی انجام شده است.

میرزایی‌نیکو اضافه کرد: برای رفع مشکلات روستاهای هویر، دهنار، مومج، یهر و کهنک بالغ‌بر دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/س