به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو با اشاره به آخرین وضعیت روند گازرسانی به ۳۷ روستای شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه اظهار داشت: طبق آخرین جلسه برگزار شده با مسئولان ذیربط وزارت نفت موارد مربوط به گازرسانی به ۳۷ روستای فاقد گاز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از مجموع ۳۷ روستا، ۱۴ روستا با ۲ هزار و ۸۷۰ خانوار مربوط به شهرستان دماوند و ۲۳ روستا با ۲ هزار و ۲۲۹ خانوار مربوط به شهرستان فیروزکوه است، تأکید کرد: روستاهای نیازمند به گاز در شهرستان دماوند شامل رودافشان، گرمابسرد، دهنار، کهنک، مومج، هویر، یهر، لی پشت، زره در، عباس آباد، بولان، تنگه، وردانه و هاشمک است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به مصوبات آخرین جلسه موضوع فوق، افزود: گازرسانی به این روستاها در قالب ۱۴ خوشه صورت می‌گیرد که ۸ خوشه در شهرستان فیروزکوه و ۶ خوشه در شهرستان دماوند خواهد بود که این مهم در راستای تسهیل و مقرون به صرفه بودن پروژه انجام می‌شود.

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه میانگین هزینه علمک هر خوشه ۱۹ میلیون تومان است، تصریح کرد: این پروژه در ۴ مرحله تعیین پیمانکار، آغاز کلنگ زنی، آغاز عملیات اجرایی و مراحل پایانی پروژه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات گازرسانی به صورت تک تک در هر روستا سبب پرداخت هزینه بسیار بابت هر علمک می‌شد، اما گاز‌رسانی به صورت خوشه‌ای و محوری باعث کاهش میزان پرداخت هزینه هر علمک می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس خاطرنشان کرد: تا پایان تیرماه سال جاری پیمانکاران محورهای باقیمانده مشخص، کلنگ زنی و عملیات اجرایی چند محور آغاز و همچنین برخی محورها نیز در مراحل پایانی و اتمام کار قرار خواهد گرفت؛ البته پروژه گازرسانی به شهرستان فیروزکوه سنگین‌تر از پروژه گازرسانی به دماوند است.

گفتنی است طبق وعده مسئولان اداره گاز استان تهران، مقرر شده بود که عملیات گاز رسانی تا پایان خردادماه سال جاری آغاز شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س